Майбутні медики — студенти харківських навчальних медичних закладів — і раніше відвідували Харківський обласний центр паліативної медицини «Хоспіс» на волонтерських засадах. Тоді вони виконували здебільшого функції психологів. А відтепер молоді люди з профільною освітою почали працювати тут як медсестри та медбрати.
Це стало можливим завдяки новому проекту із залучення студентів з медичною освітою до надання паліативної допомоги, який реалізують у Харкові. Його особливості було обговорено на засіданні координаційної ради з надання паліативної допомоги, що наприкінці минулого року відбулося в Харківському медичному коледжі №1 за участю студентів.
Заступник міського Голови з питань соціального захисту й охорони здоров’я населення Світлана Горбунова-Рубан пояснила, що йдеться не лише про догляд за пацієнтами та виконання лікарських призначень, а й про перебування біля ліжка хворого. Це потребує нарівні з медичними знаннями певних моральних якостей.
Студенти працюють у хоспісі за власним бажанням і на волонтерських засадах. Практичне навчання майбутні медики проходять у центрі надання паліативної допомоги, а теоретичне — у чотирьох філіях медичного коледжу №1, у поліклініках та на базі територіального центру соціального обслуговування одного з районів міста.
Крім того, навичкам із догляду за хворими на цій самій базі планують навчати і всіх бажаючих харків’ян. У медколеджі вони безкоштовно зможуть пройти тренінги, у тому числі й психологічні. Також у планах Департаменту охорони здоров’я міста — відкриття мережі тренінгових центрів в усіх поліклініках Харкова. Координуватимуть таке навчання дільничні терапевти та сімейні лікарі.
Ольга ФАЛЬКО, спеціально для «ВЗ», м. Харків