На Харківщині триває впровадження сучасних медичних технологій. Залучають для цього кошти інвесторів. Тільки у жовтні чотири медичні заклади отримали промислові фільтри для очищення води, а обласна дитяча інфекційна лікарня — німецький гематологічний аналізатор, що дасть змогу значно пришвидшити лікування та діагностику пацієнтів.
З австрійською екофірмою «Глобал 2000» Харківщина працює не перший рік. Вона вже поставила в регіон 23 промислові фільтри для очищення питної води, які без використання хлору й ультрафіолетового опромінення звільняють її від шкідливих бактерій. Лікарі засвідчили позитивну динаміку вилікування, зменшення скарг пацієнтів на біль у шлунку і нирках.
Цього разу фільтри встановлено у Харківській міській клінічній дитячій лікарні №16, Харківській міській клінічній лікарні швидкої та невідкладної допомоги ім. проф. О. І. Мещанінова, Харківській міській студентській лікарні й у ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В. Т. Зайцева НАМН України».
А от Харківська обласна дитяча клінічна інфекційна лікарня отримала довгоочікуваний подарунок від благодійного фонду «Допомагати просто!» — сучасний автоматичний гематологічний аналізатор німецької фірми HumaCount, із яким не в змозі конкурувати навіть найкращі мікроскопи. Прилад робить за одну годину 80 аналізів крові за 22 клінічними параметрами, тоді як лаборант за мікроскопом здатен дослідити максимум 8 гематологічних показників, а таку кількість пацієнтів увесь штат лікарняної лабораторії обслуговував би цілий робочий день. До того ж аналізатор оснащений кольоровим дисплеєм, сенсорним управлінням, вбудованим принтером та русифікованим інтерфейсом.
«На цьому приладі можна виконати детальніші дослідження крові. Наприклад, ми будемо знати не тільки кількість еритроцитів, а і їх якість та зрілість — це дуже важливо для діагностики. Раніше для проведення таких аналізів нам доводилося відправляти матеріали в інші установи. Крім того, крові для автоматичного аналізу береться в 20-30 разів менше, ніж для звичайного клінічного», — розповів головний лікар медзакладу Дмитро Кухар.
За останні два роки обласна влада значно збільшила фінансування сфери охорони здоров’я не тільки за рахунок благодійників, а й з обласного бюджету, у тому числі й дитячої інфекційної лікарні, що повинна відповідати стандартам закладу вторинного рівня охорони здоров’я. Минулого року для неї придбали автоматичний біохімічний аналізатор. Зараз за кошти обласного бюджету тут проводяться ремонтні роботи: обладнується склад для вакцин, щоб зберігати їх у належних умовах. А ще вдалося включити цю лікарню до переліку установ, ремонт яких фінансуватиме Європейський інвестиційний банк. Переговори із ЄІБ зараз у завершальній фазі, і найближчим часом почнеться реалізація нового проекту фінансування медичних закладів на Харківщині.
Ольга ФАЛЬКО, спеціально для «ВЗ», м. Харків