Харківщина: Пілотний проект ООН

506

Майже 20 років проект «Політика раннього втручання» працював у Харкові на громадських засадах. Успішні результати його реалізації не залишилися не поміченими, й відтепер він став першим офіційним пілотним проектом в Україні, який фінансується та підтримується ООН (ЮНІСЕФ).

Проект передбачає медичну допомогу дітям віком до 4 років, а в окремих випадках і старшим (до молодшого шкільного віку включно), із затримкою чи порушенням розвитку від народження. Це стосується малюків із такими діагнозами, як аутизм, синдром Дауна, дитячий церебральний параліч, затримка психомовного развитку тощо. Головним виконавцем втілення в життя європейських технологій, як і до залучення ООН, є благодійний фонд «Інститут раннього втручання», фахівці якого розробляють відповідно до потреб конк­ретної дитини та її сім’ї індивідуальні програми медичних процедур і курсів лікування, надають родинам психологічну допомогу та консультації, допомагають у розвитку побутових, комунікаційних навичок, інтеграції дітей у звичайне освітнє середовище й суспільство.

Уже з літа ці послуги надаються в усіх дитячих поліклініках Харкова. Для підготовки фахівців було організовано низку семінарів, зок­рема навесні відбулося навчання реабілітологів, психологів, неврологів, логопедів за методикою DIR/Floortime, розробленою професором Стенлі Гринспеном (США), яка успішно застосовується в багатьох країнах світу, а відтепер — і в Україні. Завдяки їй випускники Центру раннього втручання, що діє при БФ «Інститут раннього втручання», цього року мали можливість розпочати навчання в першому класі звичайної загальноосвітньої міської школи.

Як зазначила заступник Харківського міського Голови з питань медицини та соціального захисту Світлана Горбунова-Рубан, Департамент охорони здоров’я Харківської міської ради у своєму намаганні вивести проект на офіційний державний рівень уже заручився підримкою трьох міністерств — охорони здоров’я, освіти та науки і соціального захисту, які навесні підписали Меморандум про реалізацію проекту раннього втручання. «Діти повинні отримувати висококваліфіковану медичну допомогу, сім’ї — повний соціальний захист і підтримку. Усі діти, незалежно від їх стану, мають здобути освіту, якщо ментально готові її сприйняти», — зазначила С. Горбунова-Рубан.

До Харкова вже приїжджають колеги з інших міст країни, тож харківські медики сподіваються: їх багаторічний досвід стане в пригоді. Це запорука того, що частота дитячої інвалідності в усіх регіонах зменшиться в рази, бо на Хараківщині від започаткування проекту ці показники знизилися більше ніж утричі.

Ольга ФАЛЬКО, спеціально для «ВЗ», м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я