ВООЗ випустила «Глобальне керівництво з профілактики хірургічних інфекцій». Посібник, у створенні якого брали участь 20 провідних світових експертів, містить 29 рекомендацій щодо запобігання появі таких інфекцій, а також поширенню мікроорганізмів, стійких до протимікробних препаратів.
За даними ВООЗ, у країнах з низьким і середнім рівнями доходів під час проведення хірургічних операцій інфікуються близько 11% пацієнтів. Проте ця проблема стосується і жителів високорозвинених країн — через інфекції пацієнти змушені проводити в лікарні більше часу, що обумовлює додаткові витрати.
Фахівці ВООЗ радять пацієнтам, готуючись до хірургічної операції, обов’язково приймати душ або ванну, але відмовитися від гоління, бо це призводить до утворення на шкірі мікропорізів, котрі можуть виявитися вхідними воротами для інфекції.
Рекомендації, що стосуються лікарів, включають правила дезінфекції рук перед операцією, використання антисептичних засобів та багато інших аспектів. Так, призначення антибіотиків рекомендовано лише до або під час хірургічного втручання, але не після нього, як це часто відбувається.
Це перша публікація міжнародних рекомендацій, заснованих на експериментальних і фактичних даних. Результати пілотного дослідження, яке проводилося в чотирьох країнах Африки, свідчать про те, що виконання навіть частини нових рекомендацій здатне скоротити поширеність хірургічних інфекцій на 39%.
За матеріалами УНІАН