З початком підпорядкування медичних установ органам місцевого самоврядування особливо гостро постало питання їх фінансування та адміністрування. Таку думку висловила народний депутат, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.
«На сьогодні безоплатність і доступність медичної допомоги, гарантовані громадянам Конституцією України, існують тільки на папері. Пацієнти змушені платити за медичні послуги зі своїх кишень, причому в кожній лікарні — свій прейскурант. Більше того, міські та районні лікарні ведуть справжню війну за хворих — «перетягують» їх з однієї лікарні в іншу, розглядаючи медицину як бізнес», — заявила І. Сисоєнко.
На думку народного депутата, нестача в регіональних лікувальних закладах лікарів загальної практики-сімейної медицини, педіатрів, необхідного обладнання та медикаментів не тільки ще більше розхитує систему охорони здоров’я, а й зменшує доступність своєчасної медичної допомоги.
«Процедура фінансування медичних установ потребує суттєвого перегляду. Зокрема заробітна плата сімейного лікаря повинна залежати від кількості пацієнтів, яким фактично він надав медичну допомогу, а не від черги до його кабінету. Головні лікарі повинні отримати можливість планувати і контролювати свої витрати відповідно до потреб медичного закладу, а не за загальними кошторисами залежно від кількості ліжко-місць, як це було раніше», — наголосила Ірина Сисоєнко.
За матеріалами прес-служби партії «Об’єднання «Самопоміч»