Вчені з’ясували, що пацієнти з діабетом другого типу, які мають надмірну масу тіла або ожиріння, при втраті ваги можуть досягти ремісії захворювання. Зменшення рівня жиру навколо органів може бути більш важливим, ніж зниження індексу маси тіла (ІМТ). Про це пише видання Medical News Today.
Науковці провели невелике дослідження та виявили, чи може втрата маси тіла привести до ремісії діабету другого типу навіть у тих хворих, чия вага знаходиться в межах помірного діапазону ІМТ.
У дослідженні брали участь всього 23 людини. З них 12 осіб мали діабет другого типу, середній вік 58,3 року і середній ІМТ 24,5. Решта одинадцять осіб (контрольна група) не хворіли на діабет і були приблизно того ж віку та мали аналогічний індекс маси тіла.
Згідно із даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC) США, індекс маси тіла з 18,5 до 24,9 класифікують, як «здоровий».
Вчені зауважили, що усі учасники дотримувалися низькокалорійної дієти протягом двох тижнів та споживали не більш як 800 калорій щодня. Дослідники допомагали їм підтримувати нову вагу протягом чотирьох-шести тижнів. Вони завершили цей цикл два або три рази, поки всі учасники не знизили свою масу тіла на 10-15%.
Науковці виміряли вісцеральний жир і чутливість до інсуліну кожного учасника до, під час і після дослідження.
Після завершення випробування фахівці виявили, що хворі на діабет втратили вісцеральний жир в печінці більш ніж у два рази, в порівнянні з контрольною групою. У них також знизився жир у підшлунковій залозі з 5,1% до 4,5%. Крім того, їх середній рівень тригліцеридів у хворих на діабет знизився з 1,6 ммоль/л до 1,0 ммоль/л, як і в контрольній групі.
Дослідники підкреслили, що двох третин учасників діабет другого типу перейшов в ремісію і вони могли не приймати ліки.
Раніше Американська діабетична асоціація (ADA) заявила, що люди з діабетом другого типу можуть досягти ремісії, якщо підтримують нормальний рівень глюкози в крові протягом як мінімум трьох місяців без вживання ліків проти діабету.