Хворі на фенілкетонурію залишилися без лікувального харчування

690

moz-800x5331Міністерство охорони здоров’я не змогло закупити за кошти держбюджету 2016 року лікувальне харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію. Як повідом­ляє благодійна організація батьків дітей, що страждають на фенілкетонурію, «Покоління», мова йде про спеціальні амінокислотні суміші PКU-2 prima, котрі потрібні важкохворим малюкам до 4 років.

Торги МОЗ по цьому лоту скасували. 4,5 млн грн (30% від усього бюджету за згаданою програмою) будуть повернені в бюджет, якщо МОЗ не вдасться до відповідних заходів», — повідомляється в прес-релізі.

За даними організації, така ситуація зумовлена тим, що МОЗ затягнуло тендери й оголосило торги лише в середині грудня. Згідно із заявою БО «Покоління» закупівлі були розділені на дві частини. При цьому другий тендер скасували, однак цю інформацію не оприлюднювали.

«Склалася абсурдна ситуація, коли є гроші в бюджеті, але МОЗ не може закупити необхідні лікувальні суміші. Не зрозуміло, чому не оприлюднено відмови, не оголошено пов­торних торгів і створені всі умови для того, аби повернути кошти в бюджет», — заявляє Голова БО «Покоління» Наталя Тимощук.

За словами Н. Тимощук, спеціальні амінокислотні суміші для харчування пацієнтів з фенілкетонурією зареєстровані в Україні як біологічно активні добавки, тому не можуть бути передані для закупівель міжнародним організаціям. МОЗ закуповує лікувальні суміші для дітей віком до 4 років. Для старших пацієнтів закупівлі здійснюються за рахунок місцевих бюджетів.

Голова благодійної організації зазначила, що з початку 2016 року БО «Покоління» висловлювала стурбованість з приводу неможливості здійснити закупівлі амінокислотних сумішей за допомогою міжнародних організацій. Активісти зверталися до керівництва МОЗ з проханням врегулювати це питання. За її словами, наприкінці літа 2016 року Міністерст­во поінформувало благодійну організацію про намір передати решту коштів (4,5 млн грн) для придбання лікувального харчування місцевим бюджетам. Проте ці гроші так і залишилися невикористаними.

Як повідомляє Н. Тимощук, на сьогодні в Україні близько 150 дітей потребують таких сумішей. У середньому вартість лікувального харчування на місяць становить 15-20 тис. грн, амінокислотні суміші відсутні в роздрібній мережі та не продаються в аптеках.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я