Хвороба Паркінсона: білковий шлях «звукового їжака» дає нові ключі до розгадки

51

Вчені виявили, що препарати, які підсилюють передачу сигналів білка «звукового їжака», можуть послаблювати ефекти дискінезії, спричиненої леводопою (LID). Результати дослідження науковців можуть відкрити нові потенційні варіанти лікування для людей з хворобою Паркінсона. Про це пише видання Medical News Today.Доктор філософії, доцент Медичної школи CUNY при Міському коледжі Нью-Йорка Андреас Котман та його колеги вирішили провести дослідження, щоб вивчити нові напрямки та можливі варіанти лікування симптомів LID у осіб з хворобою Паркінсона.

Фахівці заснували свою гіпотезу на протеїні «звукового їжака» (sonic hedgehog – Shh). Вчені припустили, що Shh має вирішальне значення для навчання руховим навичкам, а його зниження через дегенерацію дофамінових нейронів, полегшує формування й експресію LID.

Дослідники на тваринній моделі перевірили, чи можуть синергічні відносини між L-допа та агоністами Shh повернути назад формування і появу LID. Вони використовували для випробування три різні моделі хвороби Паркінсона.

Результати дослідження показали, що зниження передачі сигналів Shh в поєднанні з підвищеним рівнем дофаміну з L-допа допомагає формуванню й експресії LID. І навпаки, посилення передачі сигналів Shh разом з дофаміном від L-допа полегшує симптоми LID.

Науковці пояснили, що низькі рівні Shh сприяли формуванню LID, а високі –звертали симптоми LID назад.

Головна наукова співробітниця Американської асоціації хвороби Паркінсона, докторка Ребека Гілберт зазначила, що очевидні клінічні наслідки дослідження можуть значно допомогти людям з хворобою Паркінсона, які страждають на LID.

«Найбільшим обмеженням є те, що препарати, використані в цьому дослідженні, ймовірно, не можуть бути використані безпосередньо у пацієнтів з-за їх сильного потенціалу індукування раку», – пояснив Котман.

Вчений додав, що результати дослідження дають більш вагому причину для вивчення шляху передачі сигналів «звукового їжака» для розробки ефективних препаратів проти LID без здатності викликати рак.

Раніше стало відомо, що білок, який викликає хворобу Паркінсона, спочатку розвивається в кишечнику, а потім через нервові волокна потрапляє до мозку.

Нагадаємо, що новий метод лікування хвороби Паркінсона може відновити клітини мозку.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я