Ідеї перетворюються на можливості

706

VZ 45-46_2015_Страница_11_Изображение_0003Сучасна медицина розвивається такими темпами, що зупинитись на досягнутому означає відстати назавжди. Такий принцип сповідує у своїй діяльності колектив Київського міського клінічного ендокринологічного центру.

Усі дороги ведуть у столицю

Незважаючи на столичну «прописку», цей заклад відомий в усіх куточках України, звідки сюди приїздять тисячі пацієнтів. На жаль, хворих ендокринологічного профілю в нашій країні дуже багато і їх кількість з кожним роком зростає: за статистикою, поширеність хвороб ендокринної системи в Україні у 2010 р. становила 815 випадків на 10 тис. населення, у 2014 р. — уже 849.

Натомість не в усіх регіонах країни є можливість лікувати таких хворих за сучасними стандартами, якими може похвалитися столичний центр. Тому тут нікому не відмовляють у допомозі, особливо коли йдеться про надскладну патологію — рак щитоподібної залози (РЩЗ), що після Чорнобильської трагедії стала дуже поширеною. До 1986 р. захворюваність на РЩЗ в Україні становила 3,5 випадку на 100 тис. населення, нині цей показник зріс майже вдвічі, а Київ і Київська область вийшли в лідери: 10 й 11 випадків на 100 тис. населення відповідно. Зниження захворюваності на РЩЗ фахівці не прогнозують навіть у найближчі десятиліття. Тож долати проблему доведеться єдино можливим шляхом — вчасним виявленням хвороби і розширенням можливостей її лікування завдяки застосуванню новітніх технологій. Над цим і працює колектив центру, де спромоглися на тлі скорочення ліжкового фонду підвищити якість й інтенсивність лікувального процесу, а завдяки новим терапевтичним методам скоротити терміни перебування хворих у стаціонарі. Натомість із кожним роком у центрі зростає кількість пролікованих пацієнтів: у 2014 р. їх було майже 11 тис., а за період 2011-2014 рр. — понад 44,5 тис. Це майже третина пролікованих в Україні ендокринологічних хворих.

VZ 45-46_2015_Страница_11_Изображение_0004

Можна лише уявити навантаження на фахівців центру, яким доводиться обслуговувати такий потік пацієнтів. Упродовж 2014 р. тут було проведено майже 1300 операцій тільки на щитоподібній залозі. Хірургічна активність у центрі досягла 74%, а показник обігу ліжка збільшено до майже 28.

Завтра — краще, ніж сьогодні

Нині в центрі функціонують сім стаціонарних відділень на 390 ліжок, консультативна поліклініка, діагностична лабораторія, рентгенвідділення, кабінети функціональної та УЗ-діагностики, реабілітаційне відділення, анестезіологічна служба й операційний блок. Але зростаюча кількість пацієнтів і необхідність впровадження нових методик змушує заклад розширюватися. Тому нещодавно в реконструйованому корпусі було відкрито новий операційний блок.


VZ 45-46_2015_Страница_11_Изображение_0001Микола ГУЛЬЧІЙ, головний лікар Київського міського клінічного ендокринологічного центру, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор
У блоці розміщено три сучасні операційні й палати інтенсивної терапії, оснащені відповідно до останніх вимог. Тут створено комфортні умови для перебування пацієнтів і є все необхідне для проведення інтенсивної терапії. Завдяки новому блоку ми зможемо виконувати більше операцій — нині наші хірурги оперують у середньому 12 хворих щодня. Та головне, що ми не лише розбудовуємо «територію», а й робимо все можливе для підвищення ефективності надання медичної допомоги мешканцям Києва і не тільки. Пишаємося тим, що нас рекомендують людям колеги, що пацієнти знаходять нас за перевіреним «сарафанним радіо», обирають нас з-поміж інших центрів і клінік. А іноді в них просто немає вибору. Ось і сьогодні, у день відкриття нового операційного блоку, його першими пацієнтами стали двоє чоловіків з тяжкою онкопатологією — РЩЗ на пізніх стадіях. Один з них — відомий спортсмен, який міг би обрати закордонну клініку. Спочатку він так і зробив. Помітивши ознаки хвороби, поїхав у Німеччину, де його обстежили й порадили повертатися додому для проведення опромінення. Спробував звернутися до фахівців в Ізраїлі — отримав таку саму відповідь. Ось так і потрапив до нашої клініки. Впевнений, що ми успішно його пролікуємо. По-перше, ця хвороба виліковна: якщо лікування було адекватним, 95% хворих на РЩЗ одужують і живуть довго. По-друге, ми маємо набагато більший досвід лікування цієї патології, ніж зарубіжні колеги — там не було Чорнобиля і ніде у світі немає такої кількості хворих на РЩЗ. Лише в нашому центрі після аварії на ЧАЕС прооперовано понад 4 тис. пацієнтів з РЩЗ (40% — на ІІІ-ІV стадіях хвороби).

Тож українські фахівці в цій галузі не відстають, а багато в чому й випереджають зарубіжних колег. Наприклад, світова статистика реєструє метастатичну хворобу у 40% хворих на РЩЗ із метастазами (після лікування), у нашій клініці цей показник не перевищує 6%.

VZ 45-46_2015_Страница_11_Изображение_0003

До того ж, життя змушує нас до постійного пошуку. Бо за відсутності дороговартісного високотехнологічного обладнання доводиться сподіватися лише на власні руки і винаходи. Співробітники нашого центру запатентували 18 власних методик оперативного втручання, опанували суміжні професії. Наприклад, раніше ми запрошували судинних хірургів для проведення складних операцій, коли метастази проростали в судини. Тепер потреба в цьому відпала — закупили необхідний інструментарій, усі хірурги пройшли спеціалізацію із судинної хірургії та здатні впоратись із подібним завданням. Ось і сьогодні такі таланти нашим хірургам знадобляться: хворому, якого вже оперують у новій операційній з приводу задавненого раку з метастазами, потрібні судинні втручання.

Нові операційні, обладнані за сучасними стандартами, нададуть нам можливість проводити більше операцій, а за допомогою нового обладнання ми зможемо розширити спектр оперативних методик у лікуванні не лише РЩЗ.

Тобто ми робимо все для того, щоб врятувати людей, які довіряють нам своє життя. І вдячні всім, хто нам у цьому допомагає, — інвесторам, владі, без підтримки яких, мабуть, не відбулося б сьогоднішнього новосілля.


VZ 45-46_2015_Страница_11_Изображение_0002Михайло РАДУЦЬКИЙ, заступник Голови Київської міської державної адміністрації
Київський міський клінічний ендокринологічний центр одним із перших серед медичних закладів міста потрапив на реконструкцію. Адже будівлі, у яких він розміщений, родом із ХІХ століття. Лунало багато розмов про те, що хтось хоче забрати ці приміщення і побудувати тут якісь готелі. Але ж у будівлі, які хочуть продати, не вкладають кошти, як і в облаштування в них нових операційних.

Ще одна вагома причина уваги до потреб зак­ладу — його успішна діяльність. Статистика центру найвища серед українських закладів ендокринологічного профілю: понад 40 тис. прооперованих і 4 тис. оперативних втручань з приводу РЩЗ! Тож маємо всі підстави вважати, що це не міський, а всеукраїнський центр. У разі створення єдиного медичного простору влада Києва наполягатиме на тому, щоб він став головним закладом, навколо якого об’єднуватимуться інші лікувальні установи цього профілю, що функціо­нують у місті. Адже саме тут зібралися найкращі фахівці. Свідченням тому є черга пацієнтів з інших регіонів, які обирають професіоналізм лікарів центру і його унікальні можливості.

VZ 45-46_2015_Страница_11_Изображение_0005

Для нас важлива думка професіоналів, тому ми радилися з ними щодо вибору обладнання. Тут багато вітчизняної апаратури, зокрема київських виробників, наближеної до європейських зразків і вже точно не гіршої за китайську. Використовувані матеріали також відповідають євростандартам. У приміщенні змонтована сучасна система очищення повітря — на це пішли дуже великі кошти, але витрати виправдані метою запобігти поширенню внутрішньолікарняної інфекції та ускладненням, які вона спричиняє. Кияни жартують: у таких відремонтованих лікарнях можна знімати серіал «Доктор Хаус». На наступний рік запланований ремонт лікарняного корпусу центру, аби гарні умови були не лише в операційній, а й у звичайних палатах. Вдячний керівництву закладу за розуміння того, що місто «не потягне» усіх витрат. Колектив заручився підтримкою людей, які успішно пролікувалися в центрі й мали можливість допомогти.

Підготувала Світлана ТЕРНОВА, «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я