Імунізація від поліомієліту повинна продовжуватися

431

poliomielit6У МОЗ України відзвітували про результати трьох раундів додаткової імунізації дитячого населення проти поліомієліту. Так, протягом першого туру вдалося вакцинувати 65,7% дітей, другого — 75,1%, третього — 81,7% від запланованої кількості. Рівень імунізації визнаний недостатнім, адже щепленнями необхідно охопити не менше 95% дитячого населення. Тому МОЗ, ВООЗ і ЮНІСЕФ закликали батьків, котрі з якихось причин не встигли цього зробити, вакцинувати своїх дітей. «Дітям віком від 6 до 10 років потрібно отримати одну додаткову дозу ОПВ найближчим часом, якщо цього не було зроблено під час третього раунду. Коли ж вони не були вакциновані жодного разу, спочатку необхідне щеплення вакциною ІПВ, а через 2 тижні — ОПВ. Лише в такий спосіб ми зможемо зупинити циркуляцію поліовірусу та забезпечити колективний імунітет, аби вберегти нашу країну від страшної, невиліковної хвороби», — пояснив зас-тупник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.

Як зазначила представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс, починаючи з вересня минулого року в нашій державі спостерігається значний прогрес у питанні імунізації проти поліомієліту завдяки Міністерству охорони здоров’я, міжнародним партнерам, батькам, учителям. Але, незважаючи на всі зусилля, Україні не вдалося досягнути світових стандартів рівня охоплення вакцинацією дитячого населення. «Діти України наразі залишаються в небезпеці. Ще не пізно зробити необхідні щеплення — вакцина в регіонах є в достатній кількості, вона безпечна та ефективна», — додала Д. Барберіс.

Фахівці рекомендують не зволікати та вакцинувати дітей протягом найближчого місяця. Із середини квітня 2016 року всі країни світу, у тому числі й Україна, мають перейти на використання бівалентної вакцини ОПВ проти поліомієліту (зараз застосовується тривалентна).

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я