Індію атакує небезпечний грибок: медики вважають, що це наслідки терапії коронавірусу

850

Через пандемії коронавірусної інфекції в Індії почастішали випадки мукоромікозу («чорна цвіль») – рідкісне захворювання, яке спричиняють плісняві грибами. Хвороба фіксується у осіб, які вже одужали від коронавірусу. У індійському штаті Гуджарат лікарі повідомляють про спалах мукоромікозу. Таку інформацію передає India Today.

Зазначається, що «чорна цвіль» вже уразила близько 100 людей. При тому, що всього два дні тому повідомлялося про 40 інфікованих осіб. Серед них 8 людей втратили зір. Інформаційне агентство PTI повідомляє, що декілька жителів в Індії померли від мукромікозу.

Журналісти підкреслюють, що «чорною пліснявою» заражаються переважно люди з коронавірусом або ті, хто вже перехворів.

Індійська влада вже почала боротися з новою недугою. У штаті Гуджарат замовили 5 тисяч ін’єкцій для лікування пацієнтів. Крім того, уряд відкрив спеціальні відділення для хворих на мукоромікоз в деяких медустановах штату.

Під час мукромікозу вражаються шкірні покриви та внутрішні органи, що маже спричинити летальні наслідки.

На думку української лікарки інфекціоністки Тетяни Логінової, спалах «чорної цвілі» в Індії трапився через лікування хворих на коронавірус стероїдами й антибіотиками. В Україні, на відміну від Індії, за таких обставин частіше виникають кандидози.

«Люди лікувалися не тільки стероїдами, але й антибіотиками. Антибіотики також дають дисбіоз організму, у нас у країні найчастіше виникають кандидози. А в цьому випадку на тлі антибіотикотерапії плюс кортикостероїди, які пригнічують запальні процеси, також можуть прекрасно розвиватися ці грибкові інфекції. Ця інфекція може не тільки вражати очі й носову порожнину, а й легені», – заявила вона.

Пані Логінова додала, що мукромікоз – це дуже серйозна постковідна інфекція, яка затягує одужання після коронавірусу.

«Це вже буде «лонгковід» ускладнений, і вимагатиме дуже ретельного антимікотичного лікування спеціальними препаратами», – роз’яснила лікарка.

Смертність від «чорної цвілі» складає 50%. На думку лікарів, мукромікоз можуть викликати ліки, які застосовують для терапії коронавірусної інфекції. Ці препарати зменшують запалення легенів, але одночасно пригнічують імунну систему і підвищують рівень цукру в крові.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я