Інтереси бізнесу чи безпека громади?

875

Абсолютно штатна ситуація, коли Держлікслужбою України, за результатами перевірки виробництва, тимчасово забороняється виробництво того чи іншого лікарського засобу, у випадку з одеським фармацевтичним підприємством ТДВ «ІНТЕРХІМ» набула широкого розголосу та навіть політичного забарвлення.

Ціна питання (крім кількох «робочих» моментів, пов’язаних із суто виробничими процедурами) — встановлення кодеїновмісних препаратів на предметно-кількісний облік як таких, що містять наркотичні речовини.

ТДВ «ІНТЕРХІМ» має достатньо вагомий портфель (близько 60 препаратів), тому заяви про те, що тимчасова заборона на виробництво 5 з них (серед яких і кодеїновмісні) «паралізувала роботу підприємства і, як наслідок, виплати заробітної плати робітникам», видаються, як мінімум, незрозумілими.

У той же час, практикуючі лікарі-наркологи майже щодня стикаються з наслідками немедичного використання кодеїновмісних препаратів. Найстрашніше, що йдеться переважно про дуже молодих громадян, які не в змозі навіть дати адекватну оцінку наслідкам таких «забавок». Натомість самі препарати є для них доступними і за ціною, і за формою відпуску в аптечних закладах.

Нещодавно Союз споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення звернувся з відкритим листом до Голови Комітету Верховної Ради України з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Олександри Кужель з проханням об’єктивно розібратися в ситуації.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я