Інтерпол скасував розшук Раїси Богатирьової

479

originalАдвокат Дмитро Бєляєв, який представляє інтереси колишнього Віце-прем’єр-міністра, екс-Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової, заявляє, що Інтерпол припинив розшукові заходи стосовно неї.

Рішення про скасування публікації інформації про розшук, так званого червоного повідомлення, було ухвалене в серпні цього року за зверненням сторони захисту Р. Богатирьової. «Листом від 12 серпня 2016 року комісія з контролю за файлами Інтерполу інформувала про прийняття генеральним секретаріатом організації остаточного рішення про відмову в проведенні розшукових заходів щодо Р. В. Бо­гатирьової. Усі країни-учасниці повідомлені, що жодні розшукові заходи щодо її особи не здійс­нюються», — наголосив Д. Бєляєв. За його словами, такого рішення Інтерпол добровільно, без судових приписів, по жодному українському політику після подій на Майдані ще не ухвалював: деякі «червоні повідомлення» були лише призупинені (у тому числі міжнародний розшук Р. В. Богатирьової у січні 2016 року). Також Д. Бєляєв зазначив, що в Генеральному сек­ретаріаті Інтерполу констатували невідповідність застосованої в Україні відносно Р. В. Богатирьової правової процедури. Водночас у Генеральній прокуратурі України заявили, що це рішення Інтерполу не вплине на хід досудового розслідування кримінального провадження за підозрою колишньої чиновниці в незаконному заволодінні бюд­жетними коштами в особливо великих розмірах. «Це рішення жодним чином не впливає на хід і результати попереднього розслідування в цьому кримінальному провадженні, зокрема підозрювана Р. Богатирьова перебуває в розшуку за скоєння особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Рішенням суду дано дозвіл на її затримання і доставку до суду», — йдеться в повідомленні ГПУ. Заз­начається, що постановою Печерського райсуду Києва 23 липня 2015 року розпочато процедуру заочного провадження стосовно Р. Богатирьової у зв’язку з перебуванням підозрюваної в міжнародному розшуку. В 2015 році Генпрокуратура з метою отримання доказів її протиправної діяльності направила до компетентних органів різних держав запити щодо надання міжнародної правової допомоги, й вони досі перебувають в іноземних установах.

З огляду на нові обставини Генпрокуратура звернулася до Печерського райсуду Києва для отримання дозволу на проведення спеціального досудового розслідування (заочного провадження) стосовно Р. Богатирьової тепер у зв’язку із тим, що вона умисно ухиляється від слідства та суду. Досудове розслідування справи екс-Міністра нині — на завершальному етапі: «матеріали для розгляду справи по суті будуть надані в суд у стислі терміни».

У МВС України також дещо здивовані рішенням та аргументацією Інтерполу й не мають наміру припиняти розшук. «Дійсно, нам надійшов офіційний документ про відмову Інтерполу брати участь у розшуку Р. Богатирьової, оскільки вони нібито вбачають у цьому переслідуванні політичні мотиви. Утім, це не означає, що ми відмовимося від її розшуку — використовуватимемо інші законні засоби і канали», — сказав директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко.

Нагадаємо: Р. Богатирьову оголосили в розшук по Україні в жовтні 2014 року за підозрою в розкраданні бюджетних коштів на суму 6,5 млн грн у 2012 році під час закупівель імунобіологічних препаратів, лікарських засобів і медичного облад­нання. Екс-Міністр перебувала в міжнародному розшуку Інтерполу із січня 2015 року.

За матеріалами Управліннія зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури, ІА «Українські Новини» та УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я