Фінансування медицини з державного бюджету не задовольняє нагальних потреб, а реформування системи охорони здоров’я й надалі відбувається тільки на словах. Таку думку висловила народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.
Середня заробітна плата в галузі охорони здоров’я майже вдвічі нижча від середньої зарплати в Україні. Навіть із підвищенням мінімальної платні, яке пропонує Уряд у проекті бюджету на 2017 рік, ставка лікаря-хірурга становитиме 4024 грн (плюс 20% можливої надбавки), лікаря — 3756 грн, медичної сестри — 3238 грн, молодшого медперсоналу — 3200 грн.
«Як бачимо, відбудеться зрівняння заробітних плат молодшого й середнього медичного персоналу, лікарів-інтернів та лікарів з невеликим стажем роботи без категорій. І така ситуація неминуче призведе до ще більшого відтоку медичних кадрів за кордон», — зазначила нардеп.
За словами І. Сисоєнко, у Парламенті зареєстровані та прийняті в першому читанні законопроекти №1332, №1164, якими передбачається підвищення рівня заробітних плат і надання соціальних гарантій медичним працівникам. Однак Верховна Рада вже півроку не може розглянути й ухвалити ці законопроекти в другому читанні. Окрім того, у проекті бюджету на 2017 рік видатки на медичну субвенцію збільшено на 9 млрд грн за потреби у 47 млрд грн.
«Держава повинна забезпечити медичним працівникам гідний рівень оплати праці», — наголосила народний депутат.
За матеріалами прес-служби фракції «Об’єднання «Самопоміч»