Науковці у Сполучених Штатах дослідили штам «Йота», який вперше виявили восени минулого року в Нью-Йорку. Дослідники встановили, що він більш заразний, а також набагато частіше провокую смертельні випадки серед пацієнтів у старших вікових групах, пише УНІАН.«Йота»-варіант COVID-19 (B. 1.526) вперше зафіксували в в Нью-Йорку в листопаді 2020 року, пізніше його виявили у всіх штатах, крім того, у 27 країнах світу.
Зазначається, що науковці проаналізували різні епідеміологічні та демографічні дані по Нью-Йорку, також вони провели математичне моделювання, щоб встановити механізм передачі інфекції, здатність долати імунітет і ризики летальність мутованого штаму.
За даними дослідження, штам «Йота» показав високу заразність – на 15-25% вище звичайного COVID-19. Крім того, рівень смертності при зараженні «Йотой» серед літніх людей збільшився на 62-82%.
Дослідження проводилося Департаментом охорони здоров’я та психічної гігієни Нью-Йорка разом з науковцями Школи громадської охорони здоров’я ім. Мейлмана при Колумбійському університеті. Препринт роботи вчені опублікували на medRxiv.
У свою чергу, у Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що «Йота» менш небезпечний ніж «Дельта». За даними, що озвучують в організації, «Йота»не викликає серйозного захворювання, пише РБК, з посиланням на слова експерта ВООЗ Марії Ван Керхове під час брифінгу в Женеві.
За її словами, дані, які ВООЗ отримала з Нью-Йорка, свідчать про те, що «Йота»-штам не призводить до більш тяжкого захворювання, а також не призводить до більш серйозного спалаху заражень.
Марія Ван Керхове підкреслила, що у тих штатах, де була зафіксована більшість випадків коронавірусу, викликаних «Йотою», вже домінує «Дельта».
«Таким чином, варіант «Дельта», здається, переважає над варіантом «Йота», – резюмувала вона.