Кардіологічна симптоматика – частина загальної картини хвороби Альцгеймера

372

Італійські фахівці виявили закономірність: люди із хворобою Альцгеймера часто демонструють порушення з боку міокарда, не пов’язані із будь-яким  серцево-судинним захворюванням.

Зокрема, ця вибірка пацієнтів показала два характерних явища, котрі можна було б вважати маркерами хвороби Альцгеймера:

  • значне збільшення товщини стінки лівого шлуночка (10,8 мм проти 9,3 мм) на ехокардіографії;
  • низький вольтаж QRS на електрокардіограмі (28% проти 3%).

Також за період спостереження вчені відзначили підвищення частоти серцевих ускладнень, зокрема, діастолічної дисфункції міокарда (70% проти 35%), у пацієнтів з хворобою Альцгеймера у порівнянні з контрольною групою. Це результати досить невеликого дослідження: в ньому взяло участь 32 пацієнта з хворобою Альцгеймера і 34 добровольці без будь-яких діагностованих серцево-судинних або системних захворювань, з урахуванням віку і статі. Та його автори мають  всі підстави вважати, що прояви з боку ССС можуть бути частиною загальної картини цього поширеного неврологічного розладу.

Італійські дослідники посилаються не лише на власні дані, а й також відзначають, що інші вчені вже повідомляли про виявлення агрегацій бета-амілоїду в міокарді пацієнтів із хворобою Альцгеймера. Тобто нові результати лише додатково підтверджують здогадки про здатність даного нейродегенеративного захворювання вражати не тільки головний мозок, а й серце.

Джерело: Medscape

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я