Кетодієти мають істотний ризик для здоров’я – дослідження

312

Вчені з’ясували, що кетогенні дієти можуть негативно позначитися на здоров’ї, а ризики від них переважають над користю. Особливо небезпечні кетодієти для вагітних та людей з хворобами нирок. Про це пише видання Diabetes self-management з посиланням на дослідження науковців у журналі Frontiers in Nutrition.Дослідники підкреслили, що люди, які мають захворювання нирок або жінки під час вагітності, можуть отримати більші ризики для здоров’я через кетодієти, ніж інші.

Повідомляється, що «класична» кето дієта – це харчування з дуже низьким вмістом вуглеводів, особливо високим вмістом жирів та помірним білковим компонентом. Вчені зазначають, що такий баланс компонентів покликаний викликати кетоз – виробництво кетонів як альтернативного джерела глюкози.

Зазначається, що рівні кетонів в сечі часто використовують для того, щоб люди могли відстежувати, наскільки добре їх дієта підтримує кетоз.

Автори дослідження наголосили, що кетогенні дієти включають вживання великої кількості продуктів, які можуть сприяти розвитку хронічних захворювань, навіть якщо вони призводять до деяких негайних або короткострокових переваг.

Вчені підкреслили, що кетодієти можуть бути небезпечними для вагітних через підвищений ризик дефектів нервової трубки у плода – навіть якщо жінка приймає фолієву кислоту.

Зазначається, що кетогенні дієти з більшим вмістом білку можуть прискорити ниркову недостатність у людей з хронічним захворюванням нирок (ХХН). Особливо обережними варто бути людям з діабетом, яким кето дієта може допомогти контролювати рівень глюкози, але збільшити ризик захворювання нирок.

«Вживання червоного м’яса, обробленого м’яса і насичених жирів та обмеження багатих на вуглеводи овочів, фруктів, бобових і цілозернових – це рецепт поганого здоров’я», – заявила  докторка медичних наук, менеджерка програми освіти з питань харчування в Комітеті лікарів, авторка дослідження Лі Кросбі.

Зазначається, що кетодієта небезпечна для вагітних та людей, які мають захворювання нирок. Кросбі додала, що кетогенні дієти також можуть підвищувати рівень холестерину ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ), збільшувати загальний ризик хронічних захворювань.

Нагадаємо, що дієта з високим вмістом жирів шкодить роботі кишечника та підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

Раніше стало відомо, що дієта з низьким глікемічним індексом може допомогти хворим на діабет. Вчені з’ясували, що людям з діабетом другого типу для підтримки нормального рівня цукру в крові допоможе дієта з низьким глікемічним індексом, яка сприятиме покращенню їх стану здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я