Кіберполіція на Хмельниччині викрила онлайн-аптеки, які продавали фальсифіковані препарати

62

Правоохоронці розкрили групу осіб, які через онлайн-аптеки збували підроблені та заборонені до обігу лікарські засоби. Для своєї оборудки фігуранти справи використовували близько десяти вебресурсів.  Про це повідомляє пресцентр Міністерства внутрішніх справ.Виробник ліків звернувся до кіберполіції щодо продажу в Інтернеті фальсифікованих препаратів під логотипом фармкомпанії. Працівники відділу протидії кіберзлочинам Хмельниччини спільно зі слідчими обласної поліції викрили причетних до правопорушення осіб.

Зазначається, що 37-річний чоловік створив понад десять онлайн-аптек, де збував підроблені ліки. Він найняв двох операторів, які обробляли замовлення та адміністрували ресурси. Організатор оборудки відправляв товар від імені третіх осіб з інших міст.

Правоохоронці підкреслили, що оборот від торгівлі фальсифікованими препаратами щомісяця становив близько двох мільйонів гривень.

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками повідомила, що деякі медикаменти, які реалізовувалися в онлайн-аптеці, були заборонені до продажу, зберігання та використання в країні.

Поліція за місцем проживання учасників оборудки, у приміщенні кол-центру та за місцем зберігання ліків провела обшуки та вилучила понад тисячу упаковок незареєстрованих в Україні медпрепаратів, комп’ютери, мобільні телефони та банківські картки.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 1, ч. 2 ст. 321-1 – фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів. Фігурантам справи загрожує до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна. Слідчі дії продовжуються.

Нагадаємо, що співробітники Служби безпеки України виявили корупційні дії медичних працівників у Житомирському обласному онкологічному диспансері. Вони змушували онкохворих пацієнтів купувати медикаменти, які закуповувалися за кошти держбюджету.

Раніше видання The Pharma Media повідомляло, що Україна знову потрапила до списків постачальників фальсифікованих ліків. Швейцарське агентство з лікарських засобів (Swissmedic) оприлюднило результати операції PANGEA XIV. У звіті відомства в черговий раз «засвітилася» Україна.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я