КІРОВОГРАДЩИНА: ДІАГНОСТИЧНІ ЦЕНТРИ ПОТРІБНІ І В МІСТАХ

1392

Останнім часом у державі взято курс на створення центрів ранньої діагностики — медичних закладів ІІ рівня. Йдеться у першу чергу про сільську місцевість, де проблема наближення первинної медичної допомоги до населення найбільш актуальна і де нижчі показники виявлення захворювань на ранніх стадіях. Однак і в містах центри ранньої діагностики потрібні, адже медичні заклади різного профілю, як правило, розкидані по різних мікрорайонах, та й навантаження на медиків вище. Унаслідок цього людині, аби з’ясувати свій діагноз, нерідко доводиться кілька тижнів, а то й більше обходити всіх лікарів. Тим часом, центри ранньої діагностики, де можна пройти комплексне обстеження, могли б цю проблему розв’язати.

Такого висновку дійшли і в Кіровограді. Нещодавно тут на базі поліклінічного відділення Кіровоградської центральної міської лікарні (поліклініка №3) відкрито перший центр ранньої діагностики. Незабаром в обласному центрі буде створено ще три таких центри. Робота новоствореного закладу буде спрямована на профілактику захворювань, ранню їх діагностику, що сприятиме підвищенню ефективності лікування. Відтепер, щоб дізнатися свій діагноз, хворому достатньо звернутися до центру ранньої діагностики, і через короткий термін він його матиме. При цьому звернутися сюди для повного обстеження можна навіть у випадку, якщо пацієнт не закріплений за цією поліклінікою.

Відкриття центрів ранньої діагностики у першу чергу є можливим завдяки придбанню сучасного діагностичного обладнання. Як підкреслив кіровоградський міський голова Олександр Саінсус, тільки протягом останнього року медицина міста отримала обладнання загальною вартістю понад шість мільйонів гривень. Також очікується надходження апаратури ще на два з половиною мільйони гривень.

Про нові можливості, що з’явилися в лікарів у плані діагностики завдяки придбанню новітнього обладнання та відкриття центру ранньої діагностики, розповів завідувач рентгенологічного відділення поліклініки Олександр Артюх:

— Раніше ми не мали змоги точно діагностувати, наприклад, хвороби серця. Зараз же з допомогою холтера, який записує добову роботу серця, це стало можливим. Отримали й сучасне обладнання для обстеження шлунково-кишкового тракту, новітній УЗД-апарат, який вимірюватиме швидкість кровотоку та його наповнення. Усього отримали 12 одиниць сучасної медичної апаратури. Це принципово новий рівень оснащення закладу другого рівня надання медичної допомоги.

Зрозуміло, що й райони у цій справі не пасуть задніх. Зокрема, центр ранньої діагностики нещодавно відкрито в Олександрівці. На обладнання витратили більше мільйона гривень державного бюджету. Сьогодні тут функціонують кабінет для забору крові, рентгенологічний кабінет із сучасним цифровим R-апаратом «Медикс» на два робочих місця, ендоскопічний кабінет, обладнаний сучасним гастрофіброскопом, два кабінети ультразвукової діагностики, кабінети ЕКГ, велоергометрії та холтер-моніторингу артеріального тиску. Крім того, тут встановлено телемедичний комплекс «Традекс» для передання та приймання інформації результатів обстежень на ЕКГ, що дасть змогу більш оперативно діагностувати серцево-судинні захворювання.

Створено комплексне діагностичне відділення і в Новоукраїнській центральній районній лікарні. Тут функціонуватимуть 6 кабінетів: 2 — з ультразвуковою діагностикою, інші — з обладнанням для конкретної групи органів шлунково-кишкового тракту або серцево-судинної системи. У лікарні уже є цифровий рентгенапарат, а нещодавно отримали і мамограф.

Олена КОБЕЦЬ, власкор «ВЗ»,
м. Кіровоград

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я