Перше із восьми відділень лікування невідкладних станів, які заплановано відкрити у столиці, створено на базі Київської міської клінічної лікарні №12. Воно функціонуватиме за новими принципами надання екстреної медичної допомоги та запрацює на повну потужність після того, як медичний персонал опанує необхідні в таких випадках знання й навички.
Аби підвищити свій професійний рівень, навчитися працювати на унікальному високотехнологічному обладнанні, якому сьогодні немає аналогів в Україні, оволодіти новими принципами надання екстреної медичної допомоги, фахівці відділення пройдуть стажування за кордоном.
До роботи у відділенні готуються судинні хірурги, урологи, нейрохірурги, висококваліфіковані лікарі-діагности. Київські медики проходитимуть навчання в Німеччині та Японії за рахунок постачальника закупленого обладнання. Це є обов’язковою умовою проведених тендерних торгів.
Щоб забезпечити надання пацієнтам відділення високоякісних послуг, придбано комп’ютерний томограф відкритого типу, розрахований на хворих із масою тіла до 200 кг, ультразвукові та біполярні генератори, унікальне хірургічне ендоскопічне обладнання й наркозно-дихальний апарат фірми Drager, багатоканальний електрокардіограф, мобільний відеобронхоскоп тощо.
«У кожному із восьми відділень лікування невідкладних станів працюватимуть фахівці всіх медичних спеціальностей. Це дасть змогу швидко встановити діагноз і надати екстрену допомогу, не відправляючи ургентного пацієнта до спеціалізованих закладів, — зазначила директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Тетяна Донченко. Хворі отримуватимуть якісніше лікування завдяки прискореній госпіталізації й акумуляції засобів для екстреної допомоги у визначених лікарнях. Відділення лікування невідкладних станів заплановано створити також на базі київських клінічних лікарень №1, 6, 8, лікарні швидкої медичної допомоги та дитячих лікарень №1, 2, 7».
За матеріалами офіційного інтернет-порталу КМДА
Коментар
Відділення лікування невідкладних станів — перший крок до такого перетворення. Його було заплановано відкрити в червні 2012 р. — до проведення Євро-2012. Але тоді не вистачило коштів на закупівлю обладнання. У цьому ж році гроші були виділені в необхідному обсязі. На сьогодні завершено будівельні та ремонтні роботи, придбано обладнання, проводиться навчання спеціалістів. Основна відмінність відділення лікування невідкладних станів від відділень невідкладної (екстреної) медичної допомоги та надання ургентної допомоги полягає в тому, що тут хворі зможуть отримати весь спектр необхідних медичних послуг: від первинного обстеження та встановлення діагнозу до призначення і проведення необхідного лікування, як медикаментозного, так і оперативного, коли в такому з’явиться потреба, причому, цілодобово й безоплатно.
Окрім сучасного обладнання відділення може похвалитися зручними умовами перебування пацієнтів. Так, у палатах передбачається розміщення лише двох хворих. Усі 30 ліжко-місць обладнані приліжковими модулями і консолями з підключенням стисненого повітря, кисню та вакууму, пультами виклику медичного персоналу. Дві палати готові приймати хворих інфекційного профілю, тобто відповідають вимогам санітарно-епідеміологічного режиму й оснащені всім необхідним для виконання диференціально-діагностичних функцій.
Запланована мережа відділень лікування невідкладних станів у Києві має забезпечити швидкою та високоякісною медичною допомогою мешканців столиці й показати приклад створення закладів інтенсивної терапії іншим регіонам.