Колективний імунітет не може бути основною стратегією у боротьбі із COVID-19, попереджає очільник ВООЗ

151

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебрейесус наголосив, що захищати людей в умовах пандемії COVID-19 потрібно від вірусу, а не навпаки, піддавати його впливу. Таким чином, очільник ВОЗ висловився проти ідеї формування колективного імунітету, як реалістичної стратегії для припинення поширення пандемії, назвавши її «щонайменше неетичною».

Колективний імунітет не може бути основною стратегією у боротьбі із COVID-19, попереджає очільник ВООЗ

Як зазначив Гебрейесус, боротьба з COVID-19 з допомогою колективного імунітету, суперечить і вже напрацьованим науковим даним. Зокрема, він заявив, що органи охорони здоров’я намагаються домогтися вироблення колективного імунітету, застосовуючи методи масової вакцинації.

«Ніколи в історії охорони здоров’я колективний імунітет не використовувався у якості стратегії реагування на спалах хвороби. Колективного імунітету можна досягнути, захищаючи від вірусу, а не через його вплив. Дозволивши вірусу вільно циркулювати у суспільстві, ми ще більше піддаємо людей небезпеці зараження і прирікаємо на страждання і смерть», – наголосив Тедрос Адханом Гебрейесус.

Він додав, що наразі занадто мало відомо про імунітет до Covid-19, щоб точно відповісти на питання, чи можна досягнути колективного імунітету взагалі.

Крім того, як зазначив Тедрос Гебрейесус: «Ми ще тільки починаємо вивчати і розуміти, якими можуть бути довгострокові наслідки для тих, хто перехворів на COVID-19».

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я ще раз наголосив, що на сьогодні є інші методи, які перешкоджають поширенню пандемії і вони можуть бути більш ефективними.
ВООЗ рекомендує з першого дня ізолювати, тестувати і лікувати людей, а також дотримуватися карантину тим, з ким спілкувалися хворі.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я