Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроєкт № 6084. Документом передбачається посилити відповідальність за фальшування документів, що стосуються профілактичних щеплень. Про це повідомляє пресслужба парламентського комітету на фейсбук-сторінці.Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький назвав ключові пропозиції до проєкту закону, що були напрацьовані спільно з Міністерством охорони здоров’я.
Зокрема, передбачається введення кримінальної відповідальності за підробку результатів ПЛР-тестів, довідок про одужання від коронавірусної інфекції та COVID-сертифікатів; за пропозиції продажу та рекламу фейкових документів; за придбання фальшивих довідок та сертифікатів вакцинації.
Також пропонується посилити відповідальність медичних працівників, які вносять неправдиву інформацію до електронної системи охорони здоров’я.
Зазначається, що при повторних правопорушеннях або вчинених за змовою осіб, відповідальність буде підвищена.
Звільнення від кримінальної відповідальності може відбутися, коли людина добровільно здасть фейкові документи та буде сприяти у розкритті такого злочину (але виключно за перше таке правопорушення).
Радуцький зауважив, що відповідний проєкт закону слід ухвалити якнайшвидше. За його словами, наразі почастішали випадки фальшування документів про імунізацію проти коронавірусу, що підриває довіру до України та до національної системи охорони здоров’я.
«Вважаю, що законопроєкт потрібно підтримати та якомога швидше ухвалити, адже на сьогодні випадки підроблення документів про вакцинацію проти COVID-19 та результатів ПЛР-тестів стають все частішими, що власне підриває довіру у світі до нашої країни та до національної системи охорони здоров’я», – резюмував він.
Раніше стало відомо, що МОЗ ініціює посилення відповідальності за купівлю та продаж підроблених документів, що підтверджують вакцинацію – українцям загрожують великі штрафи та позбавлення волі.
Нагадаємо, що кіберполіція виявила трьох лікарів, які видавали пацієнтам сертифікати вакцинації без проведення щеплення проти коронавірусної інфекції.