За підсумками засідання Держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, головний санлікар та заступник голови МОЗ Віктор Ляшко сповістив, що саме недотримання протиепідемічних норм спричинило зростання кількості випадків інфікування на COVID-19 в Україні.
Під час засідання тривало обговорення основних причин, які спричинили сплеск захворюваності на коронавірус, заслухали звіти від областей, де наявна складна епідситуація (Львівська, Рівненська, Закарпатська, Одеська, Київські області та місто Київ).
Санлікар пояснив, що негативну динаміку з COVID-19 спричинили недотримання протиепідемічних норм у громадському транспорті, міжміських та міжобласних перевезеннях. Він зазначив, що буде введене посилення обмежувальних заходів та контроль з їх дотримання.
«Основна причина росту – порушення протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання. Також на негативну динаміку захворюваності вплинуло недотримання правил під час перевезення в міському, міжміському та міжобласному транспорті. Для недопущення погіршення епідемічної ситуації та вимушеного посилення карантинних заходів буде посилено державний контроль», – сказав він.
Уповноважені органи контролю разом з органами місцевого самоврядування, мають здійснювати регулярні рейдові перевірки щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог стосовно функціонування в умовах адаптивного карантину (дотримання маскового режиму, соціальної дистанції, використання заходів дезінфекції) у місцях громадського харчування, спортивних залах, ринках та громадському транспорті.
Також спільними діями Нацполіції, закладів МОЗ епідпрофілю, прикордонної служби та влади на місцях будуть запроваджуватися заходи із застосування мобільного додатку «Дій вдома» для громадян, які повинні перебувати у самоізоляції. Також буде посилений контроль за особами з підтвердженим випадком коронавірусної хвороби.
Місцева влада задля недопущення масового скупчення людей, має виділити додатковий громадський транспорт.
Пан Ляшко зазначив, що також будуть скоординовані дії щодо проведення відстеження контактних осіб в межах епідрозслідування.
«Медичні працівники, спільно із Національною Поліцією мають посилити заходи щодо розслідування та відстеження контактних осіб. Протягом кількох місяців пандемії COVID-19 в більшості областей налагодилась дуже хороша співпраця», – підсумував санлікар.