Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 1 квітня

141

Цифри по Україні

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж минулої доби збільшилася на 120 осіб. Станом на вівторок, 1 квітня, відомо про 669 хворих. Недуга забрала життя 17 українців. 

Незважаючи на епідемію COVID-19, сьогодні стартує другий етап медичної реформи. До того часу, як Україну накрило пандемічною хвилею, питання бути чи не бути реформі спеціалізованої ланки медицини з 1 квітня було чи не найголовнішим у сфері охорони здоров’я. Однак, у медиків і зараз виникає тривога з цього приводу. Одні вважають реформу непродуманою, а інші вбачають у новій системі вихід галузі з кризи. 

Посилення карантину та «масковий режим для всіх»

Задля запобігання подальшого поширення COVID-19 Україною, Уряд посилить карантинні обмеження. Зокрема обмеження торкнуться транспорту, самоізоляції та обсервації. Також в ході селекторної наради в Офісі Президента міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Італія звернулась до України з проханням надіслати своїх лікарів. Крім цього, урядники обговорили можливості введення більш жорстких карантинних заходів. Разом з тим МОЗ дозволило відкрити продуктові ринки під час епідемії за певних умов.

Мер Києва закликав мешканців столиці дотримуватись карантину, за словами пана Кличка, мешканцям міста не варто думати, що їх може оминути загроза інфікування, їм слід замислитися та дотримуватися карантину. Міський очільник нагадав киянам, що карантин – не час для пікніків.

Протидія COVID-19 в Україні

В ході сьогоднішнього брифінгу Віктор Ляшко заявив, що Уряд розподілив в регіони 3,7 млрд гривень на боротьбу з епідемією. Для протидії COVID-19 мобільні бригади на Львівщині почали тестувати громадян, які приїхали із країн, де вирує коронавірус. Перелік осіб, які повернулися в Україну, надав департамент охорони здоров’я обласної держадміністрації. Для вчасної діагностики COVID-19, в Україну з Південної Кореї доправили 100 тис. ПЛР-тестів.

Незважаючи на поширення коронавірусу в Україні,  Українська академія педіатричних спеціальностей спільно з Всеукраїнською асоціацією дитячої імунології виступили за рутинну імунізацію під час карантину.

Ситуація в світі

У Німеччині наразі найнижчий відсоток смертності від коронавірусу у світі й мало пацієнтів із тяжкими формами. «ВЗ» звернулася з проханням до директорки Deutsch Medic GmbH Ганни Веген поділитися досвідом своєї країни, який може бути корисним для нас.

У той час, як в Україні СБУ веде боротьбу з фейковими новинами про COVID-19, влада Туркменістану заборонила використовувати слово “коронавірус” в контрольованих державою ЗМІ та брошурах з охорони здоров’я для громадян.

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я