Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 11 червня

245

Станом на 11 червня в Україні лабораторно підтверджено 29 070 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 689 нових випадків захворювання, повідомляє МОЗ України.

Сьогоднішні добові показники стали антирекордом за весь час епідемії COVID-19 в Україні. На жаль, попри гарну динаміку захворюваності в кінці травня, нині цифри зростають дуже швидко.

Максим Степанов заявив, що люди швидко розслабилися і перестали відчувати загрозу від вірусу із послабленням карантину. З огляду на епідемічну ситуацію, МОЗ пропонуватиме посилення карантину. Пан Степанов також поскаржився на українців, що рано розслабились та вирішили, що з пом’якшенням карантину епідемія завершилась.

Ще одною ймовірною причиною високих показників зараження може бути недотримання деякими медзакладами алгоритмів прийому пацієнтів з коронавірусом. У МОЗ зазначили, що розповсюдження коронавірусу в країні часто відбувається і тому, що пацієнтів з коронавірусною інфекцією приймають у автономні медзаклади, які не призначені для госпіталізацій таких хворих.

Є й хороші новини, Віктор Ляшко повідомив, що в Україні будуть швидше обробляти тести на COVID-19. За словами головного санітарного лікаря країни, В українських лабораторіях, які аналізують ПЛР-тести на коронавірус, зменшили кількість черг. Тепер очікувати результати тестування доведеться не більше однієї доби. 

Події у регіонах

Сумські кардіологи вперше здійснили імплантацію кардіовертера дефібрилятора. У Сумській міській клінічній лікарні №1 медики вперше провели складну кардіологічну операцію – жінці зробили імплантацію кардіовертера дефібрилятора. Лікарі прооперували 56-річну пацієнтку, яка мала рецидивуючу фібриляцію шлуночків. Таку інформацію повідомив інтервенційний кардіолог лікарні Денис Устименко.

COVID-19: головні події у світі

У ВООЗ переглянули ймовірність зараження COVID-19 від безсимптомного носія. Заразитися коронавірусною інфекцією від людини, яка не має симптомів цього захворювання, досить складно і такий шлях інфікування виникає рідко. Таку інформацію сповістила Марія Ван Керхове, очільниця підрозділу ВООЗ щодо нових хвороб вчора.Пізніше чиновниця переглянула свої слова та запевнила, що такі висновки поки роботи зарано, не вистачає достовірних даних.

У ВООЗ зацікавились низьким рівнем летальності від COVID-19 в Росії. РФ нині третя за кількістю хворих у світі, однак кількість померлих від вірусу залишається аномально низькою. В Україні звикли до маніпуляцій даними в країні-агресорці, однак ВООЗ хоче отримати пояснення від російської влади, чому наявні такі показники та який метод вони застосовують при діагностуванні смерті від коронавірусу.

Нові мішені SARS-CoV-2: коронавірус вражає на лише легені

Від самого початку епідемії було встановлено, що у серйозних випадках SARS-CoV-2 «приземляється» в легенях і саме там завдає найбільшої шкоди. Й лише з часом з’ясувалося, що вірус (або реакція організму на нього) може пошкодити багато інших органів і систем – і вчені тільки починають досліджувати масштаби і характер цих уражень.

ЦГЗ запускає всеукраїнський флешмоб до Міжнародного дня донорства. Флешмоб спрямований на те, щоб підвищити рівень добровільної на регулярної здачі крові. Орися Хом’як, представниця з комунікацій ЦГЗ, власним прикладом розпочинає цей флешмоб. Дівчина вже восьмий раз стала доноркою.

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я