Кількість нових хворих на COVID-19 в Україні продовжує зменшуватись, а в Китаї – знову фіксують хворобу
Станом на 13 травня в Україні лабораторно підтверджено 16425 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 402 нові випадки захворювання. Мер столиці Віталій Кличко доповів, що серед киян збільшується число осіб, які потребують госпіталізації через коронавірусну інфекцію, та тих, хто перебуває у тяжкому стані. Крім того, зростає кількість хворих і на Вінниччині, місцева влада вбачає в цифрах можливий початок другої хвилі COVID-19.
Але є й хороші новини. Зростає й кількість тих, хто одужав від вірусу. Наприклад, у Кіровоградській області, цей відсоток становить 57% від всіх виявлених хворих. Цей показник є найвищим серед всіх областей нашої країни.
Натомість в Китаї, звідки коронавірус поширився світом, знову фіксують нові випадки зараження COVID-19. 6 – виявили в Ухані 9 та 10 травня, нині кількість хворих продовжує повільно зростати.
Онкологічні хворі – в зоні ризику
Китайські науковці підтвердили тезу про більший ризик смертності від COVID-19 для онкохворих. За їх підрахунками він майже в 5 разів вищий за цей показник для усіх інших груп пацієнтів та складає 28%.
Дефіцит медичного персоналу відчуває Київ
Голова ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Сергій Кубанський навів сумну статистику до дня медичної сестри, що відзначали вчора в Україні. За його даними, в медзакладах столиці не вистачає 7494 медичних сестер та братів. Загальна кількість медсестер в Києві сягає 17070. Тобто дефіцит персоналу становить майже 44% від кількості тих, що працюють.
Українці стали гірше оцінювати стан свого здоров’я
Київський міжнародний інститут соціології провів опитування громадської думки українців щодо оцінки здоров’я. З 12% до 13% збільшилась частка тих осіб, які характеризують стан здоров’я як поганий і дуже поганий. 38% респондентів назвали його не поганим, але й не хорошим. Загалом, у 2020 році частка українців, які добре оцінюють стан свого здоров’я, зменшилась, але не суттєво.
Стан та проблеми медзакладів оцінювали на Львівщині
Ірина Микичак відвідала Львівський регіональний фтизіо-пульмонологічний клінічний лікувальний-діагностичний центр, Обласну клінічну психіатричну лікарню, Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр та Обласну інфекційну лікарню і запевнила, що МОЗ активно працює над вирішенням проблем медзакладів, що виникли через проблеми в медреформі.
Оплата стаціонарам за COVID-пакетами: хто отримає кошти?
Постановою Уряду №331 затверджено пакети з надання медичних послуг при COVID-19. Їх оплатить НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій – на це додатково виділено понад 15 млрд грн. Про наповнення пакетів, умови їх отримання та особливості оплати різним закладам розповіла заступник директора департаменту – начальник управління фінансових гарантій медичного обслуговування НСЗУ Анна Фенчак.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.