Станом на 17 липня в Україні лабораторно підтверджено 57 264 випадки захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 809 нових випадків захворювання, повідомляє МОЗ України.
Президент вважає, що подовжувати карантин на довго не потрібно
Президент України Володимир Зеленський в ході селекторної наради за участі урядовців та правоохоронців заявив, що подовжжувати карантин в Україні більше ніж на місяць поки не треба.
На Одещині у дитбудинку на коронавірус захворіло 17 осіб
У дитячому будинку «Перлина», який розташований в Одесі, виявили спалах коронавірусної інфекції. Наразі там виявили 15 інфікованих дітей та 2 дорослих. Таку інформацію сповістила Олена Буйневич, директорка департаменту освіти і науки Одеської міськради.
Дослідження свідчить про можливе інфікування коронавірусом плода
Невелике клінічне дослідження Італійських вчених свідчить, що вагітна жінка, заражена коронавірусом, може передати його своїй дитині.
Дослідники з Італії заявили в четвер, що вони вивчили дані 31 жінки із COVID-19, які народжували дітей у березні та квітні. Вони знайшли ознаки вірусу у кількох зразках пуповинної крові, плаценти та, в одному випадку, грудного молока.
Україна заборгувала ВООЗ $6,7 млн внесків
Очільник представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт зазначив, що погашення заборгованості допоможе Україні повернутися й мати право голосу в різних агентствах ООН. Україна повинна виплатити ВООЗ кошти у розмірі $6,7 млн частинами протягом 2020-2021 років. Таку інформацію сповістив він під час інтерв’ю «РБК-Україна».
МОЗ відкрило вільний доступ до нових наборів медданих Big Data
Для забезпечення прозорої діяльності МОЗ, в Україні запрацював вільний доступ до медичних даних Big Data про медичне забезпечення центрів ЕМД та медицини катастроф під час боротьби з коронавірусною інфекцією та інформації про тестування та поширення COVID-19.
В Україні виявили 40 випадків ботулізму на півроку
Фахівці Центру громадського здоров’я повідомили, що за 6 місяців поточного року в Україні 40 людей захворіли на ботулізм, а 2 людини – померли. Хвороба виникає через отруєння харчовими продуктами, які містять ботулотоксини, часто спалахи припадають на спекотну пору року.
Кому не загрожує бубонна чума?
Новини про спалах бубонної чуми в Монголії викликали занепокоєння в усьому світі. Проте поодинокі випадки інфікування Чорною смертю фіксуються час від часу в ендемічних регіонах – збудник смертельної хвороби нікуди не зник. Однак людство захищене від нього краще, ніж від нового ворога коронавіруса SARS-CoV-2. Є навіть регіони, для населення яких чума не представляє загрози завдяки … генетичній мутації.
Гонка «біологічних озброєнь» між людиною і мікробними патогенами точиться протягом довгих тисячоліть. І еволюційний поле битви між імунною системою людини і мікроорганізмами, які намагаються їй зашкодити, дуже строкате й до того ж постійно змінюється. Тож, кожного дня ми дізнаємося про нове. Приміром, американські дослідники виявили, що середземноморським популяціям певна несприятлива спадковість свого часу допомогла вижити під час епідемій бубонної чуми.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.