Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 24 липня

87

Число нових випадків коронавірусу в Україні підскочило майже до 1000

В країні 24 липня зранку число інфікованих коронавірусом зросло до 62823. За добу COVID-19 в Україні діагностували у 972 осіб, 886 хворих одужало, 20 – померло.

Вже відомо, коли українцям чекати на вакцину від коронавірусу та скільки вона коштуватиме. За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, вакцина проти коронавірусу буде доступна українцям не раніше весни наступного року. Також пан Ляшко заявив, що нині в світі йдуть дослідження 155 вакцин-кандидатів для протидії COVID-19, 7 препаратів вже увійшли до фінальної стадії досліджень, однак на їх завершення та налагодження серійногов иробництва в достатніх об’ємах потрібен час. 

Окрім зусиль, направлених на розробку вакцини від коронавірусу та нових ліків, надзвичайно важливо контролювати застосування антибіотиків у клінічній практиці. Нещодавно вчені виявили негативний вплив антибіотиків на нервову систему людини

Реформування системи екстреної медицини – плани відомства

В МОЗ планують вивести ЕМД на абсолютно новий рівень, для цього команда міністерства розробляє нову програму. Головним її завданням буде підняти якість роботи служби ЕМД, підвищити її показники в усіх напрямках.

Одеську підстанцію швидкої допомоги закрили на карантин

Відучора призупинена робота одеської підстанції швидкої допомоги №4. Таке рішення ухвалили через те, що кілька днів тому у 3 співробітників медзакладу виявили коронавірсну інфекцію.

Крім цього, стало відомо, що у Луганській області катастрофічно низькі показники із охоплення ІФА-тестами медичних працівників – лише 4% лікарів пройшли обов’язкову діагностику. Цю ситуацію прокоментував УНН Валентин Шкорубський, очільник департаменту охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації. За словами чиновника, апарати для здійснення ІФА-тестування стоять не у всіх медзакладах, а там де вони наявні – бракує матеріалів.

У ЄС вирішили скоротити витрати на охорону здоров’я на 80% до 2027 року

Необхідність вивільнення фінансових ресурсів для відновлення економіки після пандемії коронавірусу змусила Євросоюз піти на скорочення бюджету охорони здоров’я. Це торкнулося й коштів, які планувалося направити на зниження хронічного дефіциту ЛЗ, в т.ч. за рахунок репатріації фармвиробництва з країн Азії. До 2027 року бюджет охорони здоров’я ЄС складе 1,7 млрд євро замість запланованих 9,4 млрд євро.

У той час, коли ЄС скорочує витрати на охорону здоров’я, вчені наблизились до розгадки причин, що впливають на розвиток пухлини головного мозку у дітей. Науковці з Манітобського університету змогли визначити ген, який пов’язаний зі смертельною формою пухлини головного мозку в маленьких пацієнтів. Дослідження оприлюднили у виданні Nature.

ВООЗ назвали місця, яких слід уникати під час пандемії

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я закликають обмежити візити до нічних клубів, аби уникнути зараження коронавірусом. Таку думку 23 липня озвучила Марія Ван Керкхов, очільниця технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ.

Пандемія COVID-19 у світі: скільки людей захворіло, одужало та скільки померло?

Пандемія коронавірусної інфекції триває вже більше півроку, за цей час в світі виявили більше 15,5 млн хворих, понад 634 тис. пацієнтів померло, понад 8,8 млн. людей одужали.

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я