Кількість хворих на COVID-19 за добу зменшується
Станом на 27 травня в Україні лабораторно підтверджено 21905 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 321 новий випадок захворювання, що на 18 заражень менше, ніж добою раніше. Серед хворих – багато медпрацівників. Як повідомив Голова МОЗ Максим Степанов, велика кількість випадків інфікування медпрацівників спричинена тим, що медситема України була не підготовлена до епідемії коронавірусу. Не останню роль в цьому зіграло і суттєве недофінансування українських медзакладів, що виникло внаслідок запуску другого етапу медреформи в Україні.
Дослідники зі всього світу продовжують вивчати новий коронавірус. Нещодавно науковці з Китаю заявили, що COVID-19 може передаватися фекально-оральним або фекально-дихальним шляхом. Вони вперше виділили живий SARS-CoV-2 з фекалій людини, яка була інфікована коронавірусом.
В той же час, в Україні поки доопрацьовують систему діагностування хворих на коронавірус. У ЦГЗ розповіли, як буде проходити ІФА-тестування на коронавірус в Україні.
Коронавірус в світі: досвід США
Перше місце за кількістю хворих на коронавірус займають Сполучені Штати. Василь Підкамінецький – випускник Тернопільского медуніверситету, а нині лікар загальної практики невідкладної допомоги у одній з приватних клінік штату Нью-Йорк (США) – нещодавно розповів в ефірі проєкту «Закордонний досвід боротьби з COVID-19», організованого медичною газетою “Ваше здоров’я” та фармацевтичною компанією “Дарниця”, про будні американських медиків у період пандемії та особливий підхід до лікування пацієнтів з COVID-19.
Раніше через позицію американського президента, Сполучені Штати відмовилися від фінансування Всесвітньої організації охорони здоров`я. У ВООЗ повідомили, які наслідки це буде мати для інших країн.
Унікальну операцію з пересадки легенів провели в Австрії
Лікарі в Австрії врятували жінку, у якої був діагностований коронавірус. Медики здійснили унікальну трансплантацію уражених вірусом легенів у Віденському медичному університеті минулого тижня. Це була перша в Європі успішна операція подібного характеру.
Уряд доповнив перелік лікарень, що протидіють COVID-19
Сьогодні Кабінет Міністрів України розширив перелік медичних закладів, що борються з коронавірусною інфекцією з 339 до 449 закладів. Це дозволить медзакладам отримувати необхідне забезпечення та кошти оперативніше. Крім цього, в Україні запустили Карту коронавірусних закупівель. Її створила громадська організація “Антикорупційний штаб”. Тепер кожен може забезпеченість лікарень свого міста.
Попри складні умови в період пандемії, українські медзаклади намагаються не тільки виживати, а й розвиватись. Наприклад, в Одеській області в кабінеті ендоскопії діагностичного відділення Білгород-Дністровської багатопрофільної лікарні введено в експлуатацію нове сучасне обладнання – комплекс для відео-ендоскопічних досліджень. Дана технологія дозволяє проводити діагностику ранньої онкологічної патології і передонкологічних змін. Це допомагає виявити хворобу на ранній стадії, коли можливо радикальне лікування.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.