Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 28 травня

112

В Україні збільшилася добова кількість нових випадків зараження COVID-19

Станом на 28 травня в Україні лабораторно підтверджено 22382 випадків захворювання на COVID-19. За добу було зафіксовано 477 нових випадків коронавірусної хвороби.

Пан Ляшко спрогнозував, що нульовий приріст хворих на COVID-19 в Україні поки очікувати рано, однак на думку експертів МОЗ України, це може орієнтовно відбутися вже ближче до 22 червня.

Недоношені та хворі діти: що включено в пакети послуг?

Щодня в Україні народжуються тисячі дітей. Після заяв про перегляд встановлених тарифів на медичні послуги у багатьох виникли побоювання щодо відміни пріоритетів, зокрема, гарантованої оплати за пологи та надання медичної допомоги малюкам, які народилися передчасно або хворими. Втім, на сьогодні залишаються й деякі інші проблеми щодо повного покриття витрат на ці потреби. Які саме і чи доведеться батькам доплачувати за порятунок своїх дорогоцінних малюків – розповідає головний спеціаліст Департаменту моніторингу Національної служби здоров’я України, доктор медичних наук, професор Олена Ковальова.

У столичному метрополітені з’явилися перші автоматичні зовнішні дефібрилятори

Дефібриляторами обладнали наступні станції київського метро: «Лісова», «Дарниця», «Вокзальна», «Шулявська», «Хрещатик», «Лівобережна». Однак, це навряд чи допоможе рятувати пасажирів, бо доступу до життєвонеобхідних аппаратів пасажири не матимуть – дефібрилятори розмістили у касирів.

В МОЗ не планують повертатися до старого формату роботи санітарно-епідеміологічної служби

В Україні планують створити  протиепідеміологічну службу у складі міністерства охорони здоров’я, яка матиме дещо схожі до СЕС завдання, однак повноваження будуть іншими.

Пандемія в світі не вщухає

Північна та Південна Америки нині найбільше страждають від епідемії коронавірусу у світі. В США кількість померлих від COVID-19 вперше у світі перевищила позначку у 100 тис людей. 

Натомість в Новій Зеландії станом на 27 травня, всі п’ять днів поспіль не фіксується нових випадків інфікування. Ешлі Блумфілд, директор з питань охорони здоров’я у Новій Зеландії зазначила, що з медзакладів виписалися всі, хто хворів на коронавірус.

У США досить широко використовують для вимірювання імунної відповіді організму людини ІФА-тести. Однак фахівці американського Центру з контролю захворювань нещодавно повідомили, що тести на антитіла, які допомагають визначити, чи була людина раніше хвора на коронавірусну інфекцію, можуть показувати невірні результати. Вони пояснили, що навіть поява імунної відповіді на вірус, який уразив організм раніше, не є 100% гарантією, що людина не заразиться коронавірусом знову.

Тим часом, діагностику з використанням ІФА-тестів розпочали в Україні. Вже проведено 1355 тестів у семи областях та місті Києві.

Хвороби, які не йдуть на карантин

Увага світу наразі прикута до розповсюдження захворювання, яке викликано коронавірусом Covid–19, але є й інші небезпечні хвороби. Так, на Львівщині провели унікальну операцію жінці, яка мала внутрішньошлуночкову пухлину та гідроцефалію у глибинних структурах головного мозку. Нейрохірурги Клінічної лікарні на Львівщині вперше провели операцію такого рівня складності, завдяки чому пацієнтка змогла подолати хворобу та вже готується до виписки.

Також багато онкохворих потребують якісного та своєчасного лікування. Стало відомо, що НІР нещодавно отримав сучасне та вкрай необхідне обладнання для проведення операцій у пацієнтів із раком молочної залози.

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я