Коронавірус в Україні та світі: нові рекорди та антирекорди
В Україні за минулу добу одужала від коронавірусу рекордна кількість осіб – 495. Станом на 29 травня в Україні лабораторно підтверджено 22811 випадків захворювання. За останню добу зафіксували 429 нових випадків захворювання.
У столиці, як і в усій країні, зростає кількість інфікованих медиків. Мер Києва повідомив, що у столиці України більше 14% від загального числа інфікованих на коронавірус – медпрацівники. Наразі 17 лікарів лікуються в стаціонарах. Водночас, керівниця Львівського міського штабу протидії COVID-19 Галина Слічна повідомила про 40 львівських медиків, які змогли подолати недугу.
А ось антирекорд зафіксували в Бразилії. За останню добу в країні виявили рекордну кількість нових хворих та летальних випадків через COVID-19.
Крім цього, стало відомо про рішення МОЗ Іспанії переглянути статистичні дані із загальної кількості випадків захворюваності та смертності від коронавірусної інфекції.
Для боротьби з другою хвилею COVID-19 в Україні застосовуватимуть нову стратегію
Головний санітарний лікар країни повідомив, що у випадку другої хвилі коронавірусної інфекції в Україні будуть застосовувати іншу стратегію боротьби з хворобою. Вона буде направлена на запобігання тотального карантину.
Також голова МОЗ Максим Степанов під час робочого візиту до Київської області озвучив плани відомства. Нова команда МОЗ наразі займається виправленням помилок, які були допущені під час планування другого етапу медреформи в Україні. Головні зміни торкнуться системи фінансування, а особливо коефіцієнтів та тарифів, згідно яких медустанови одержують кошти від НСЗУ. Кабмін хоче якнайшвидше здійснити виплату обіцяних 300% доплат медикам, які задіяні у боротьбі з COVID-19. 90% медустанов вже уклали відповідні договори з НСЗУ.
Крім цього, за ініціативи очільника МОЗ, в Україні створюють Національну стратегію боротьби з рідкісними захворюваннями.
Сьогодні завершився прийом заяв на участь у відборі на посаду голови НСЗУ, наразі зареєструвалось 28 кандидатів. МОЗ сьогодні має обробити всі заявки та визначити дати співбесід.
В Україні збільшилася кількість панічних атак серед населення
Протягом декількох останніх місяців кількість панічних атак збільшилася, а доступ до медичної допомоги – навпаки. Адже карету «швидкої» викликати не так просто, як і отримати допомогу психіатра, а провести психотерапевтичну корекцію чи призначити медикаментозне лікування телефоном доволі складно. Тож, в результаті такі пацієнти на певний час залишаються, по суті, без лікування, що викликає певне занепокоєння. Як вчасно розпізнати, діагностувати і забезпечити належну лікарську курацію у таких випадках, розповів Ігор МАРЦЕНКОВСЬКИЙ, лікар-психіатр, кандидат медичних наук, керівник відділу психічних розладів у дітей та підлітків ДУ «НДІ психіатрії МОЗ України».
ВООЗ створить фонд для залучення коштів з нових джерел
Раніше ми писали про рішення США призупинити фінансування ВООЗ. Задля залучення нових джерел фінансування ВООЗ, гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я оголосив про створення спеціального фонду.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.