Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 30 червня

159

COVID-19 в Україні: 706 випадків за добу, найбільше – на Львівщині

Станом на 30 червня в Україні лабораторно підтверджено 44 334 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 706 нових випадків захворювання. Антирекорд по областях наразі ставить Львівська область.

В Одесі ситуація є особливо складною – рівень захворюваності на COVID-19 в області зростає, але люди продовжують ходити без масок, не дотримуються фізичного дистанціювання, не користуються антисептиками. Очільник МОЗ розкритикував поведінку українців на Одещині на вихідних.

Крім цього, Максим Степанов учора під час брифінгу заявив, що в країні зростає захворюваність на пневмонію. Основна частина випадків є ускладненнями коронавірусної інфекції.

Згідно прогнозу дослідників з Київської школи економіки (КШЕ), до завершення 2020 року в Україні від коронавірусної інфекції можуть померти до 4 000 хворих. Фахівці зазначили, що збільшення кількості випадків COVID-19 в країні спричинені пом’якшенням карантинних заходів з 12 травня. Так, стало відомо, що кожний четвертий ресторан наразі порушує умови роботи під час карантину.

Коронавірус у світі: останні новини

Світ продовжує боротьбу з пандемією коронавірусу, яка, за останніми даними, зачепила понад 10 мільйонів людей. Перше місце за кількістю виявлених випадків займають США – понад 2,68 млн хворих, друге місце займає Бразилія – більше 1,36 млн випадків. Третє місце обіймає Росія – понад 646 тис хворих на COVID-19.

Очільник ВООЗ повідомив, що до Китаю відправлять фахівців, щоб з’ясувати, з чого почався спахах коронавірусу.

Задля протидії поширенню коронавірусу виділяються значні кошти. Так, влада Південної Кореї виділить 92 млрд вон (близько $ 75,5 млн) на боротьбу з COVID-19 в 13 країнах, що розвиваються. 

COVID-19 має руйнівну силу, яка може спричинити «повне порушення архітектури легенів». Про це розповів Мауро Гіака, професор серцево-судинних наук з Королівського коледжу Лондона під час виступу у британському парламенті членам уряду про небезпеку та наслідки коронавірусної інфекції.

Уряд ухвалив рішення про дофінансування лікарень вторинки з 1 липня

Нова команда МОЗ працює над виправленням помилок попередніх керівників відомства. Дофінансування медзакладів, які через другий етап медреформи мають брак коштів, відбудеться з 1 липня 2020 року. Таку інформацію сповістив голова МОЗ Максим Степанов 29 червня на брифінгу.

Для хворих на лейкемію в Україні не створено належних умов

Пандемія вплинула на всі сфери життя, в тому числі, на галузь трансплантації. Адже у зв’язку з карантинними обмеженнями через пандемію COVID -19 у світі пацієнти, які потребують трансплантації і не можуть її отримати в Україні, до всього стали ще й «невиїзними», бо не можуть потрапити на лікування в закордонні клініки. Трансплантації в Україні останнім часом приділяли максимум уваги.

Трансплантація в Україні

16 червня в МОЗ України повідомили про координацію довгоочікуваного проєкту з реконструкції й оснащення лабораторії молекулярно-генетичної діагностики в Національному інституті раку. Однак сталося, як завжди – щойно справа дійшла до коштів, одразу з’ясувалося, що вони «потрібніші» в іншому місці. Андрій БЕЗНОСЕНКО, головний лікар Національного інституту раку розповів більш детально про сучасні молекулярно-генетичні лабораторії, без яких неродинна трансплантація неможлива. 

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я