В Україні знову понад 1000 хворих
Станом на 4 серпня в Україні лабораторно підтверджено 74 219 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 1061 нових випадків захворювання. На території України загальний показник летальних випадків через COVID-19 становить 2,4%. Лідером антирейтингу є Кіровоградщина. Друге місце антирейтингу посідає Черкащина – 3,9%, а третє – Закарпаття з показником 3,8%.
Коронавірусну інфекцію виявили у пацієнтки Клінічного пологового будинку Пресвятої Діви Марії. Жінка стала джерелом зараження інших людей. Медзаклад наразі перебуває на карантині.
Згідно нових правил адаптивного карантину, які запрацювали в Україні, Одещину віднесли до «зеленої» зони. Тому в курортному регіоні дозволили пом’якшити карантинні обмеження. За новими правилами адаптивного карантину, в регіоні можна відкрити дитячі табори.
На Луганщині вперше провели спільну операцію цивільний і військовий судинні хірурги
У військовому госпіталі на Луганщині вперше відбулася спільна планова операція, яку вперше здійснили цивільний і військовий судинні хірурги. Андрій Телепанко командир військової частини А0206, полковник медичної служби доповів, що спільна робота судинних хірургів триває вже декілька років, але планову операцію військові та цивільні медики здійснили вперше.
Мобільні психіатричні бригади в Україні реабілітуватимуть та соціалізуватимуть пацієнтів
У наступному році НСЗУ планує оплачувати новий пакет послуг – мобільна психіатрична допомога. Такий формат було апробовано в нашій державі у рамках пілотного проєкту ВООЗ, який розпочався у 2016 році. Керівник мобільної психіатричної бригади Донецької обласної клінічної психіатричної лікарні Олексій Костюченко розповів, який досвід вже накопичено та чи варто його поширювати в Україні.
Дослідження вчених пов’язує COVID-19 з інсультом великих судин
Під час дослідження зв’язку між COVID-19 і підтипами інсульту, науковці визначили, що пацієнти з коронавірусом з гострими неврологічними симптомами вимагають більш низького порога для підозри на великий інсульт при оклюзії судин.
Коронавірус у світі: останні дані
Вірус SARS-COV-2, що вперше зафіксували в Китаї наприкінці минулого року, що згодом спричинив глобальну пандемії COVID-19, досі досліджують вчені. Експертна група ВООЗ, що прибула в Китай ще 10 липня, завершила перший етап своєї роботи з китайськими медиками. Завданням експертів було дослідження появи вірусу та його походження.
Нагадуємо, за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, тільки 10% від загальної чисельності населення на Землі перенесли COVID-19.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.