Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 5 червня

147

Станом на 5 червня в Україні лабораторно підтверджено 25964 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 553 нових випадків захворювання, повідомляє МОЗ України.

Кількість нових хворих дещо зменшилась у порівнянні з початком тижня, однак поки вона залишається високою. В МОЗ відреагували на цю динаміку, заявивши, що в разі погіршення епідемічної ситуації, карантин в Україні можуть знову посилити.

Епідемія COVID-19 нанесла великої шкоди світовій економіці, не оминула ця проблема і нашу державу. Щоденно на боротьбу з вірусом йдуть величезні гроші, Мінфін України підрахував, що від початку епідемії в Україні вже витратили понад 2,6 млрд гривень

Міністерство представило детальну інфографіку, де можна побачити структуру витрат.

Ситуація в регіонах

Динаміка захворюваності на Буковині лишається високою. У Чернівецькій області ситуація із захворюваності на коронавірусну інфекцію залишається досить складною. Минулої доби в регіоні було виявлено 38 осіб, які інфіковані коронавірусом.

Невтішна ситуація і в Рівненській області. Тут за час епідемії звільнилось 324 медики.

В Рівненській ОДА констатують, що відтік кадрів з системи охорони здоров’я регіону продовжується, однак поки дефіциту медиків немає. В області створили спеціальний резервну базу медиків, яких залучають до боротьби з COVID-19, замість тих, хто звільнився.

Проблеми українських лабораторій починають лякати своєю кількістю

Стало відомо, що лабораторія на Діпропетровщині підробляла статистику з COVID-19. Раніше повідомлялось, що керівника Дніпропетровської обласної лабораторії звільнили, через виявлені факти маніпуляцій з даними по COVID-19. Днями буде змінено та перераховано і статистичні дані щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію у Дніпропетровській області.

В Харківському обласному лабцентрі спалах COVID-19. 10 співробітників Харківського обласноого лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України заразилися COVID-19. Двоє хворих госпіталізовані – це дві жінки 32 та 62 років. Решта хворих працівників лабораторії знаходяться на самоізоляції, їх стан легкий і не загрожую життю.

Є й хлороші новини. З Фонду боротьби з COVID-19 надійде 650 млн грн для лабораторій МОЗ. Підрозділи лабораторних центрів Міністерства охорони здоров’я отримають 650 млн гривень для оперативного реагування на розповсюдження коронавірусної інфекції. Ці гроші виділили з Фонду боротьби з коронавірусом в Україні. 

В МОЗ також обіцяють завершити реконструкцію молекулярно-генетичної лабораторії Інституту раку вже до кінця цього року. МОЗ займається завершенням розробки проєкту реконструкції молекулярно-генетичної лабораторії Національного інституту раку (НІР). Потім буде здійснена спеціальна експертиза, а далі планується його реалізація. У планах відомства закінчити реконструкцію молекулярно-генетичної лабораторії до кінця 2020 року, максимум – у січні-лютому 2021 року. 

Богатирьову звільнили з під варти, через недолугі дії прокуратури

Колишня міністерка охорони здоров’я Раїса Богатирьова, що стала фігуранткою цілої низки судових справ і втікла з України після Революції Гідності аби не потрапити за грати нині отримала гарні новини: суд скасував їй міру запобіжного заходу.

Неродинні трансплантації в Україні: драматична історія зі щасливим фіналом

1 квітня цього року в Україні була виконана перша алогенна трансплантація кісткового мозку- визначна подія для країни. Будемо сподіватися, що саме з цього моменту розпочинається сучасна історія української трансплантології.

Проте початок цієї історії був навіть не сумним – скандальним. Про нього говорили і медична спільнота, і пацієнти. У 2018 році разом зі звільненим завідувачем відділення трансплантації кісткового мозку Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» пішла й вся трансплантаційна команда. Єдиним лікарем у відділенні лишився Олександр Лисиця, який зараз очолює і це відділення, і нову команду, що змогла за 20 місяців зробити те, чого старій не вдалося за 20 років. «ВЗ» звернулася до нього з проханням розповісти про шлях відродження відділення і української трансплантології.

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я