Станом на 7 липня в Україні лабораторно підтверджено 49 607 випадки захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 564 нові випадки захворювання, повідомляє МОЗ України.
Добові цифри останніх днів знижуються, демонструючи обнадійливу динаміку. Це позначається на статистиці активних інфікованих та рівні госпіталізації. Таку інформацію озвучив голова Кабміну Денис Шмигаль під час наради у Президента Володимира Зеленського.
Однак, тяжкою залишається ситуація у деяких регіонах України. Зокрема на Закарпатті, Волині та Рівненщині. В цих регіонах вже почали розгортати лікарні другої та третьої хвилі, що прийматимуть пацієнтів з COVID-19, адже в лікарнях першої хвилі вже закінчуються вільні ліжка для хворих на коронавірус.
В країні також працюють над збільшенням кількості лабораторій, що працюють з COVID-19, аби пришвидишити темпи діагностики коронавірусу у населення. До цієї роботи долучився навіть Європейський Союз. Європа надасть Україні матеріалів та обладнання для діагностики COVID-19 на 3,5 млн євро.
27 українських лабораторій, що працюють з COVID-19 отримають реактиви, матеріали та обладнання в рамках співпраці по програмі “Солідарність заради здоров’я”.
Трансплантація знову у фокусі МОЗ
Більше 5 000 українських громадян потребують пересадки органів. Відповідних умов для розвитку цієї медичної галузі в Україні недостатньо, тому українці змушені вирушати для проведення таких операцій до іноземних країн. Таку інформацію сповістив керівник МОЗ Максим Степанов під час наради у Президента України.
Задля вирішення цієї проблеми, МОЗ залучить додаткові ресурси на розвиток трансплантології в Україні. За словами Максима Степанова, розвиток трансплантації в Україні має стати частиною медреформи.
Якість медпослуг контролюватиме новий Департамент МОЗ України
Міністерство охорони здоров’я України створило новий департамент, що відповідатиме за якість медичних послуг в українській системі охорони здоров’я.
За словами заступниці міністра охорони здоров’я Ірини Микичак, новий Департамент якості медичної допомоги буде займатися процесом управління якості медичної допомоги. Зокрема, в компетенції нового органу буде контроль якості надання медичних послуг, оцінка результатів та ефективності надання медпослуг та контроль нормативів професійної діяльності медиків.
Ізраїль посилює карантин
Через збільшення кількості нових випадків інфікування COVID-19, влада Ізраїлю прийняла рішення про необхідність посилення карантинних обмежень. В країні заборонена робота барів, клубів і спортивних залів через зростання числа виявлених випадків зараження коронавірусом.
Майже половина жителів італійського містечка перехворіли на COVID-19 без симптомів
У північній Італії у містечку Во (Vò) 40% мешканців перехворіли коронавірусною інфекцією у безсимптомній формі. Таку інформацію оприлюднили у дослідженні, яке проводилось науковцями з університету Падуї (Італія) і лондонського Імперського коледжу.
Кошти на зарплати інтернам виділили – чи раді їм у лікарнях?
Реформи системи охорони здоров’я і медичної освіти так поспішали, що по дорозі згубили інтернів першого року навчання. Автономізовані заклади не розбагатіли настільки, аби за власні кошти навчати майбутні кадри, а інших механізмів оплати їх праці не було передбачено.
Нарешті це питання вирішено – клінічні бази отримають додаткові кошти на стажування лікарів-інтернів у 2020 році з державного бюджету, Постановою Уряду № 536 від 19 червня 2020 року було затверджено Порядок їх використання. Чи відкриються після цього широкі двері лікарень перед інтернами? Про це – наша розмова з директором Інституту післядипломної освіти НМУ ім. О.О. Богомольця, доктором медичних наук Тетяною Вежновець.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.