Цифри по Україні
За добу кількість нових хворих майже вдвічі перевищує кількість тих, хто одужав. Станом на 8 травня в Україні лабораторно підтверджено 14195 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 504 нових випадків захворювання. Також стало відомо, що у Києво-Печерській лаврі знову зафіксували черговий спалах коронавірусної інфекції.
Найбільше нових хворих у Києві, а також у Чернівецькій, Львівській і Закарпатській областях. Так, Львівська мерія сповістила, що в області стрімко збільшилася кількість нових пацієнтів з коронавірусом. За 7 травня їхня чисельність досягла 65 осіб. Цей добовий показник приросту хворих на сьогодні є найвищим серед показників по Україні.
Коронавірус в Україні: хворіють діти
У ЦГЗ навели статистику захворюваності дітей на COVID-19 в Україні. Загалом у 881 дитини підтверджений коронавірус, 137 з них вже одужали.
Медики-добровольці, що повернулися з Італії, отримали нагороду
Медикам-добровольцям, які вирушили місяць тому до Італії для надання допомоги хворим на COVID-19, вручили нагороди МВС. Лікарів нагороджував особисто міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
Керівник МОЗ розповів, чи відбудеться пом’якшення карантину в Україні
Раніше повідомлялось, що з 11 травня в Україні почнеться перший етап пом’якшення карантину та переходу на модель адаптивного карантину в Україні. Але наразі, як заявив очільник МОЗ, в тих областях країни, де склалася складна епідемічна ситуація, карантинні обмеження можуть посилити. Також через карантин наразі відтерміновують медичні іспити. Студенти медичних спеціальностей та інтерни в цьому році здаватимуть іспити пізніше звичного строку.
Тимчасом влада Ісландії повідомила про подолання спалаху коронавірусу. Уряд країни 6 травня відзвітував про одужання 97% тих, хто підхопив інфекцію.
Фінансування інфекційних медзакладів в умовах епідемії
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що принцип фінансування інфекційних медзакладів «гроші йдуть за пацієнтом» виявився неефективним, особливо ясно це стало з початком епідемії COVID-19. Він вважає, що до цих медустанов варто застосовувати трохи інший підхід.
Також свою думку щодо медреформи висловив керівник МОЗ. Він заявив, що реформування української системи охорони здоров’я попередніми головами МОЗ спиралося на окремі елементи моделей західних країн і що на практиці цей підхід виявився зовсім не адаптованим у розрізі українських реалій.
Імунітет у відповідь на зустріч із коронавірусом: існує чи ні?
Імунітет, що виникає після будь-якої інфекції, може варіювати від довічного та повного до короткочасного та майже несуттєвого. Однак щодо імунітету, який формується у людини в відповідь на зустріч із коронавірусом SARS-CoV-2, винуватцем епідемії Covid-19, у вчених й досі більше питань, ніж відповідей…
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.