Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 9 липня

149

Станом на 9 липня в Україні лабораторно підтверджено 51 224 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 810 нових випадків захворювання, повідомляє МОЗ України.

Поступово зростає кількість проведених ІФА-тестувань, що допомагає медикам отримати більш чітку та достовірну картину щодо тих, хто вже перехворів на COVID-19 та отримав антитіла до вірусу.

Наприклад у 12% протестованих львів’ян в ході ІФА-тестування вже виявили антитіла до COVID-19. Загалом в місті ІФА-тестами охопили 11 019 громадян, серед яких 6 413  медпрацівників, 1 535 пацієнтів та 3 071 контактна особа що мала контакт з хворими на коронавірусну інфекцію. Серед них антитіла до коронавірусу виявили у 1 312 людей.

Останніми днями кількість тих, хто одужав перевищує кількість нових хворих за добу. Ця динаміка тішить медиків, однак є й темний бік епідемії – померлі. Держстат оновив статистику смертності за перші чотири місяці нового року, на які якраз і прийшовся перший удар COVID-19. З 195 287 смертей за період з січня по квітень, 252 особи померли від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією.

Тим часом, вчені продовжують досліджувати вірус SARS-COV-2, що є збудником COVID-19. Наразі їм вдалося виявити вже другу мутацію коронавірусу під назвою G614, що є значно більш заразною, ніж початковий штам вірусу. 

Продовжуються роботи і над стовренням вакцин від коронавірусу. Днями кілька препаратів-кандидатів перейшли до заключної стадії клінічних досліджень, однак навіть в разі їх успіху, перші вакцини з’являться не раніше кінця 2020 року. В той же час, як зазначає директор Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань США (NIH) Ентоні Фаучі, вакцина від COVID-19 не зможе забезпечити тривалий захист організму від коронавірусу. Її буде потрібно весь час вдосконалювати та забезпечити постійну ревакцинацію населення, що поскладнить протидію смертносному вірусу у світі.

Кабмін виділив 5,3 млрд грн на медобладнання для опорних медзакладів в Україні

Уряд України підтримав ініціативу МОЗ та затвердив постанову, згідно якої буде відділено 5,3 млрд грн з фонду протидії коронавірусу, що будуть направлені на придбання медобладнання для відділень ЕМД. Таку інформацію сповістив під час засідання Кабміну Максим Степанов.

Бубонна чума в Монголії та Китаї не несе загрозу епідемії – ВООЗ

Окрім коронавірусу, у Китаї та Монголії зафіксували осередки бубонної чуми. Хворобу виявили у пастуха з китайського регіону Внутрішня Монголія. Раніше на бубонну чуму захворіли двоє осіб у Монголії. Не зважаючи на це, у ВООЗ запевняють, що ситуація є повністю контрольованою та про пандемію бубонної чуми не йдеться

Рівненській обласній лікарні хочуть присвоїти ім’я видатного українського хірурга

Пропозицію щодо перейменування медичного закладу до Рівненської облради подала Асоціація ортопедів-травматологів Рівненщини. Представники асоціації пропонують змінити назву лікарні на честь професора Юрія Степановича Семенюка.

Конгресмени США вирішили фінансувати ВООЗ всупереч рішенню Дональда Трампа

Представники Демократичної партії в Палаті представників США включили кошти на фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я в законопроект з бюджетних асигнувань, всупереч рішенню Дональда Трампа про вихід США з ВООЗ. Передбачена в документі сума становить понад $65 млрд.

З синдромом професійного вигорання медикам допоможе впоратися посібник, підготований за підтримки компанії ACINO в Україні

Сьогодні відбулася прес-конференція, присвячена питанням емоційного вигорання у лікарів усіх спеціальностей, студентів та курсантів медичної спеціальності, а також пересічного українця, що особливо актуально в умовах стрімкого поширення Covid-19. Під час заходу був презентований посібник методичних рекомендацій з виявлення, запобігання та корекції синдрому професійного вигорання, призначений медичним спеціалістам.

Системі громадського здоров’я катастрофічно не вистачає кадрів. Хто і як навчатиме фахівців нової генерації?

Суперечки навколо того, чи «все пропало» з розвалом Державної санепідслужби, витіснилися закликами сформувати нову структуру, яка б відповідала сучасним викликам у сфері громадського здоров’я. Однак якщо ідеологів і архітекторів нової конструкції виявилося достатньо, то «атлантів», які б тримали її на своїх плечах, досі майже немає. Кадровий голод системи громадського здоров’я не вдалося втамувати рішеннями, прийнятими впродовж останніх років. Чи є розуміння того, які фахівці їй потрібні, наскільки ці уявлення узгоджуються з міжнародними вимогами, і що треба зробити, аби їм відповідати? Про це – наша розмова із завідувачем кафедри громадського здоров’я Національного університету «Острозька Академія»,заступником Голови Правління ГО «Українська асоціація громадського здоров’я», членом Української медичної експертної спільноти, кандидатом медичних наук Ігорем Гущуком.

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я