Влітку алергікам лікарі рекомендують використовувати спеціальні мазі та креми, обмежувати час перебування на сонці або приймати протизапальні препарати.
Весна – не найприємніша пора року для алергіків. Цвітіння навколо, яке захоплює багатьох, перетворює їх будні на справжнє пекло. Але не тільки квітучі кущі, дерева і клумби таять в собі загрозу для них. Алергію може викликати і сонце, якому радіють всі ті мешканці, які з нетерпінням його чекали.
Таку поведінку організму викликають сонячні промені. Фотодерматоз – це реакція імунітету на сонце. Якщо на вулиці ви помітили навіть незначну алергічну реакцію – краще піти в тінь або додому і звернутися до лікаря-алерголога.
Чому те, що одним доставляє радість і задоволення, для інших – мука і біль?
Чому з’являється алергія?
Самі по собі сонячні промені не можуть викликати алергію, але саме завдяки їм в організмі збільшується кількість речовин, які і можна назвати винуватцями такої реакції. Наприклад, косметика, парфумерія, лікувальні засоби, такі, як антимікробні та сечогінні препарати стають тією самою причиною, по якій організм починає так себе вести на сонці. Хоча від п’яти хвилин під вогненною кулею навряд чи станеться нещастя – все залежить від того, скільки часу ви проводите на вулиці.
Якщо ж причина явно не в косметиці і парфумах, значить, є проблеми з печінкою, з роботою травного тракту або дає збої імунна система.
Як розпізнати алергію на сонце?
- висип по всьому тілу (можливе утворення гнійних висипань);
- лущення шкіри;
- набряклість;
- почервоніння ділянок шкіри;
- печіння і свербіж.
Така реакція на сонце, до того ж, може загострити перебіг деяких хронічних захворювань і недолікованих болячок.
Як лікувати?
Так як з’являтися на вулиці тільки в ті дні, коли сонце закрите хмарами, малоймовірно, алергію потрібно лікувати. Вірніше – усунути її причини. Це займає від кількох днів до кількох тижнів. Лікарі радять користуватися мазями та кремами, у складі яких є ланолін, цинк і метилурацил. Іноді можуть призначити гормональні мазі і протизапальні препарати. Щоб стимулювати регенерацію шкіри, потрібно приймати вітаміни групи В, вітаміни С, Е і нікотинову кислоту.
Як уникнути алергії на сонце?
Для цього радять бути під сонцем недовго – навіть засмагати потрібно не довше 10-20 хвилин за раз, після чого йти в тінь. Також потрібно відучитися носити синтетичні тканини, почати постійно користуватися сонцезахисними кремами і парасольками, носити головні убори і накидки. Найкраще на пляж йти рано вранці або ввечері. А коли вибираєте косметику, купувати ту, яка не містить борну кислоту, сполуки ртуті, ефірні масла і еозин. Алергічні реакція знизяться або й зовсім зникнуть, якщо налагодити роботу печінки, імунної системи, наситити організм вітамінами і мікроелементами.
Джерело: 24tv.ua