«Крокодил» продовжує поїдати українців

868

Наприкінці минулого та на початку цього року в різних областях України зафіксовано кілька випадків незаконної торгівлі кодеїновмісними лікарськими препаратами.

Так, у Херсоні співробітники 8-го територіального управління Департаменту протидії нарко-злочинності Національної поліції викрили провізора аптеки, яка продавала сильнодіючі та нарковмісні лікарські засоби без рецепту. Правоохоронці вилучили з аптеки 16 325 пігулок «Зопіклону» й 13 440 таблеток «Кодтерпіну IC®».

«Зопіклон» хворі на наркоманію вживають разом з ін’єкційними наркотиками, підсилюючи дію ацетильованого опію. «Кодтерпін IC®»містить наркотичний засіб кодеїн. Прибуток аптечного закладу від продажів вилученого становив би понад 100 тис. грн», — повідомив начальник Херсонського управління Андрій Денисов.

У Харкові працівники 6-го територіального управління Департаменту наркозлочинності Національної поліції викрили провізора аптеки, що протягом тривалого часу систематично здійснювала незаконну безрецептурну реалізацію кодеїновмісних лікарських засобів наркозалежним особам. З аптеки вилучено 5 тис. пігулок «Кодтерпіну IC®», «Кодетерпу» та «Кодепсину», загальна вартість яких за цінами «чорного ринку» становить понад 22 тис. грн. Харківські поліцейські зазначили: «Провізор керувалася винятково злочинними намірами й жагою до збагачення». Під час спецоперації з контрольної закупки вона продала 30 пігулок «Кодтерпіну IC®» студенту ІІ курсу Харківсь­кого національного університету ім. В. Н. Ка­разіна.

У Маріуполі поліцейські вилучили 20 доз кодеїновмісного препарату з аптечного кіоску і ще 40 — у покупця, який придбав їх без рецепту за кілька хвилин до прибуття правоохоронців. Про це повідомив заступник начальника відділу Маріупольського управління Національної поліції Валерій Юрасов. Задокументовано факт порушення обігу препаратів, відкрито кримінальне провадження.

VZ_3-4_2016_Страница_05_Изображение_0001У 2015 р. у Дзержинському районі Донецької області співробітники 9-го територіального управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції виявили 8 наркопритонів, у 5 з яких виготовлявся дезоморфін з кодеїновмісних пігулок (це найдешевше та швидко руйнуюче організм зілля наркозалежні називають «крокодил»). Останню в минулому році «лабораторію» було виявлено в квартирі багатоповерхового будинку селища Кірове. Поліцейські завітали до помешкання раніше судимого 38-річного господаря, коли там пригощалися «крокодилом» ще 5 наркозалежних осіб різного віку.

Відносно власника наркопритону відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 317 Кримінального кодексу України «Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів». Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Водночас співробітники обласного підрозділу Департаменту протидії наркозлочинності провели заходи з викриття провізора аптеки м. Дзержинськ, котра збувала кодеїновмісні лікарські препарати з порушенням правил і норм відпуску.

У всіх трьох випадках відносно горе-провізорів відкриті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 320 Кримінального кодексу України «Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів». Санкції статті передбачають штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 4 років, або позбавлення волі на термін до 3 років з неможливістю обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо: правоохоронні органи вже не перший рік б’ють на сполох щодо проблеми безконтрольного відпуску лікарських препаратів, які містять наркотичні речовини, наголошуючи на необхідності зарахування кодеїновмісних препаратів до таких, що підлягають предметно-кількісному обліку (ПКО).

VZ_3-4_2016_Страница_05_Изображение_0002Для зазначених ліків в аптеці повинен бути спеціальний журнал, куди заносяться всі дані про них: від кого (дистриб’ютор, виробник), у якій кількості та якій формі отримані, а також усі відомості про відпуск цих препаратів та про пацієнта і його діагноз. Усі рецептурні бланки форми ф-1 обов’язково реєструються в журналі. Кількість рецептів має збігатися з кількістю, зазначеною в журналі, і даними про реалізацію лікарських засобів. Таким чином, Державна служба України з лікарських засобів і правоохоронні органи в будь-який час зможуть перевірити інформацію про відпущений препарат «з різних джерел» (в аптеці, у лікаря і в пацієнта). Наразі ж ці перевірки просто неможливі.

Більше того, як повідомив заступник начальника 6-го територіального управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції Сергій Поліщук, механізм покарання правопорушників дуже складний: «Навіть якщо є достовірний сигнал, що в аптеці продають заборонені ліки, потрібно отримати дозвіл на обшук через суд. Але ми обов’язково прийдемо до всіх правопорушників, бо проблема дуже актуальна. Цей «бізнес» набирає стрімких обертів».

За матеріалами сайту МВС

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я