Китай засекречує коронавірус?

125

Авторитетне агенство Associated Press опублікувало розслідування, в ході якого журналісти з’ясували, що китайська влада намагається приховати джерело походження коронавірусу.

Китай засекречує коронавірус?

За словами AP нині в Китаї вести дослідження про походження коронавірусу можуть тільки китайські вчені, пов’язані з військовими, а публікувати результати наукових пошуків дозволяється тільки з санкції спеціальної комісії, створеної за вказівкою голови КНР Сі Цзіньпіна. Про це повідомляє Associated Press (AP) з посиланням на власне розслідування і документи, які опинилися в розпорядженні агенства.

Агенство стверджує, грунтуючись на десятках інтерв’ю з китайськими та іноземними вченими і офіційними особами, а також на публічних повідомленнях, витоках електронної пошти, внутрішніх даних і документах з кабінету міністрів і епіднагляду, що всій інформації про коронавірус в Китаї надається характер секретної, а контроль за нею ведеться зверху вниз. При цьому особливий режим секретності встановлений навіть для печер, де живуть кажани. Так, репортери AP не були допущені співробітниками органів держбезпеки в печери в Юньнані. Під охорону, за даними агенства, взята й покинута шахта, в якій у 2012 році виявили найближчого генетичного родича коронавірусу – вірус RaTG13. Тоді від кажанів вірус передався шістьом чоловікам.

За даними AP, китайський уряд виділяє гранти для вчених, які пов’язані з військовими і ведуть дослідження про походження коронавірусу в Південному Китаї. За оцінкою AP, це фінансування складає «сотні тисяч доларів». Але публікація всіх отриманих досліджень можлива тільки після схвалення спеціальною групою при уряді КНР. Як зазначає AP з посиланням на документи, отримані журналістами, група створена за прямою вказівкою голови КНР Сі Цзіньпіна. Китайська влада також перешкоджає співробітництву з міжнародними вченими.

Перші випадки зараження коронавірусною інфекцією нового типу (COVID-19) були зареєстровані в кінці 2019 року у китайському місті Ухань. У квітні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила, що джерелом коронавірусу були кажани, а в листопаді поточнила, що коронавірус передався людині не безпосередньо від кажана, а через проміжну тварину або кілька видів. У березні ВООЗ оголосила поширення COVID-19 в світі пандемією. Коронавірусом в світі заразилися понад 82 млн осіб, померли від наслідків інфекції близько 1,8 млн.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я