Київщина: Крок до впровадження сучасної реабілітації

552

rehabНа базі Київської обласної клінічної лікарні буде відкрито державне тренінгово-реабілітаційне відділення. Його створення стало можливим завдяки спільному українсько-чеському проекту сприяння розвитку медицини Medevac. Відкриття тренінгово-лікувального відділення — поштовх до змін у державній системі реабілітації, що дасть змогу зменшити кількість людей з інвалідністю. Досвід перепрофілювання та функціонування такого підрозділу згодом поширять і серед інших закладів України. 

«На цій базі ми відпрацюємо модель ідеального реабілітаційного центру, де не тільки виходжуватимуть хворих і повертатимуть їх до життя, а й навчатимуть спеціалістів та родичів, як пришвидшити відновний процес методами фізичної та психологічної реабілітації», — зазначили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Тренінговий центр готуватиме працівників лікувальних закладів — фахівців із фізичної реабілітації, які працюватимуть у складі мультидисциплінарних команд. Саме відділення на базі багатопрофільного медичного закладу буде обладнане відповідно до міжнародних стандартів.

У межах проекту сприяння розвитку медицини Medevac посольство Республіки Чехія в Україні надає технічну і благодійну допомогу. «Ми раді, що можемо допомогти побудувати систему реабілітації за європейським зразком в Україні», — сказала радник-посланник, тимчасово повірена у справах Чеської Республіки в Україні Зденька Цаісова.

Першим етапом стане навчання українських спеціалістів у Чехії, підготовка навчальних програм, посібників, методичних рекомендацій. Після введення в роботу реабілітаційного відділення відбуватиметься поступовий перехід від вертикальної системи управління до горизонтальної, а саме — роботи мультидисциплінарної команди. Увагу тут акцентуватимуть на пацієнтах, які потребують гострої та підгострої реабілітації за напрямками: травматологія, нейрореанімація, невідкладна неврологія, нейрореабілітація, кардіореанімація.

Експерти ВООЗ, які здійснювали комплексну оцінку системи реабілітації в Україні у грудні 2015 року, дійшли висновку: законодавство та підзаконні акти щодо реабілітації в Україні фрагментовані, бракує координації між уповноваженими міністерствами й організаціями. Послуги реабілітації традиційно надаються в курортному середо­вищі. Немає цілісної системи реабілітаційних послуг, яка охоплюватиме всі фази та рівні надання допомоги, а реабілітаційні послуги недоступні багатьом особам, які їх потребують.

Переважно реабілітаційні заклади працюють так, як це було запроваджено в Радянському Союзі (щоправда, було створено й кілька сучасних установ). Це призводить до значної нестачі реабілітаційних послуг, а також до зайняття ліжко-місць і неефективного використання ресурсів у лікарнях. До того ж, кадрове забезпечення реабілітації не досягає світових та європейських стандартів.

За даними Державного комітету статистики України, щорічно кількість осіб з інвалідністю збільшується. Так, за останні 5 років ця цифра зросла на 5,5%. Бойові дії на Сході України зробили свій внесок у це: за 2 роки чисельність осіб з інвалідністю збільшилася на 20 тис.

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я