У 2016 році для лікування пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями з бюджету Києва виділено 40 млн грн. Це — безпрецедентно велика сума, порівнюючи з попередніми роками. Так, у 2015 році вона становила 16 млн грн, а у період 2012-2014 років — лише 1 млн грн.
«Завдяки такому значному збільшенню фінансування ми, зокрема, отримали можливість закупити необхідні ліки для хворих на рак молочної залози та підвищити загальний рівень надання медичної допомоги жінкам, — пояснив заступник Голови КМДА Микола Поворозник. Проте світова практика та вітчизняний досвід свідчать, що досягти значних результатів у боротьби з раком можна, лише вдосконалюючи профілактичну та діагностичну складові».
Фахівці стверджують: на сучасному етапі розвитку клінічної онкології вирішення проблеми успішного лікування раку молочної залози залежить від ранньої діагностики захворювання. На жаль, навіть у столиці цю недугу у понад 17% випадків діагностують на занедбаних стадіях, що призводить і до високої летальності, і до зростання витрат на лікування у 25-30 разів порівняно з виявленням пухлин на ранніх стадіях. Саме тому особливої актуальності набуває впровадження програм скринінгу, профілактики та ранньої діагностики. Такі програми скринінгу та реабілітації онкологічних хворих були розроблені спеціалістами-онкологами і вперше цього року внесені до проекту Міської цільової програми «Здоров’я киян» на період 2017-2019 років. Окремим параграфом у цьому проекті виділено пункт «Жіноче здоров’я», у якому докладно виписані заходи з організації скринінгу, профілактики раку молочної залози та раку шийки матки. За умови їх успішної реалізації відсоток раннього виявлення раку, зокрема молочної залози, суттєво збільшиться, що дасть змогу зберегти здоров’я та життя багатьом киянкам.
За матеріалами офіційного інтернет-порталу КМДА