Київщина: У столичному онкоцентрі не вистачає місць для хворих

878

kmkocНедостатнє фінансування, зношене обладнання, нестача препаратів для лікування хворих — це стандартні проблеми всіх онкологічних клінік України. Але в Київського міського клінічного онкологічного центру є ще одна: кількість пацієнтів цього закладу постійно зростає, тож виникла нагальна потреба у спорудженні нового корпусу.

Кількість хворих у нашому центрі постійно зростає. Якщо 5 років тому лікування тут проходили близько 20 тис. пацієнтів у рік, то в минулому — 29,7 тис. По суті, у середньому відбувся «приріст» у 2 тис. хворих у рік. А в 1990 році, коли онкоцентр починав працювати, у ньому було проліковано 4,5 тис. пацієнтів, при цьому приміщення й обладнання були розраховані на обслуговування близько 10 тис. хворих у рік.

vz-9-10_2017_stranytsa_17_yzobrazhenye_0001Олександр КЛЮСОВ, головний лікар Київського міського клінічного онкологічного центру
Онкоцентр поки що справляється з такою кількістю пацієнтів, але працює з постійним перевантаженням. На сьогодні існує серйозний дефіцит ліжкового фонду. Наведу такий приклад. Поліклініка розрахована на 200 відвідувань пацієнтів у день, а приходить близько 350-400 людей. У стаціонарі денного перебування у відділенні хіміотерапії ліжко-місце використовується на 250%, у радіологічному відділенні — на 450%. У результаті нині, незважаючи на інтенсивність використання потужностей поліклініки та стаціонару, актуальним для громади Києва є питання будівництва нового корпусу Київського міського клінічного онкологічного центру.

Ми не стоїмо на місці. Крім впровадження інтенсивних форм організації лікувально-діагностичного процесу, реструктуризації наявного ліжкового фонду з метою його раціонального й ефективного використання, завершуємо роботу з реконструкції старих корпусів центру та працюємо над проектом нового корпусу. Є розпорядження КМДА про реконструкцію Київського міського клінічного онкологічного центру і проектування будівництва нового хірургічного корпусу з відділенням інтенсивної терапії й операційним блоком. Це дасть можливість зас­тосовувати високотехнологічне обладнання в абсолютно інших умовах життєзабезпечення, починаючи від вентиляції і закінчуючи різноманітними кліматичними установками, які підтримують норми санепідрежиму, температурного режиму і багатьох інших процесів.

Ще одна нагальна потреба — радіологічне обладнання, зношуваність якого становить 75%. Основну його частину можна модернізувати, дещо необхідно замінити. Попередні 5 років онкоцентр практично не фінансувався, тож ми створили власну інженерну службу з обслуговування високотехнологічного медичного обладнання. Зараз фінансування вже надходить, й у випадку складних поломок наші інженери можуть замовити в іноземних фірм-виробників та їх дилерів дороговартісні деталі, поставка яких в Україну відбувається протягом місяця. Для цього потрібно звертатися в сервісні центри цих компаній, котрі обслуговують великі регіони, тому приїзду іноземного інженера доводиться очікувати майже місяць. Намагаємося скоротити термін ремонту обладнання, але не все залежить від нас.

Щодо забезпечення ліками, то за минулий рік ми ще не отримали жодного препарату за кош­ти держбюджету в рамках програми «Онкологія». У 2016 році надійшли препарати тільки за 2015-й. Але завдяки міській програмі «Здоров’я киян» торік були закуплені ліки на 48 млн грн, що дало змогу надавати допомогу онкохворим на сучасному рівні. Це вперше в історії київської онкології були придбані хіміопрепарати на таку суму, адже загальнодержавна програма завжди забезпечувала тільки близько 10% від необхідного. Згадані ж 48 млн грн — це понад чверть потреби киян в онкопрепаратах. Нині фінансування онкоцентру для придбання препаратів першої та другої лінії, без урахування таргетної терапії, має становити 450 млн грн у рік.

До 2015 року закупівлі медикаментів та медичного обладнання практично не фінансувалися. В останні два роки значно покращилося забезпечення онкологічної служби столиці за рахунок міського бюджету за всіма статтями витрат. Саме завдяки цьому можна говорити про можливий її розвиток в цілому і Київського міського клінічного онкологічного центру зокрема. Особливо це важливо у зв’язку з фактичним згортанням державного фінансування програм онкологічної допомоги.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я