Київщина: У столиці — гострий дефіцит лікарів

5812

doctor1Недостатнє фінансування медичної галузі обумовлює не лише зниження якості надання допомоги, а й загрожує кадровим колапсом. Із цього приводу вже забили на сполох представники галузевої профспілки.

Впродовж останніх років так і не вдалося напрацювати єдину концепцію реформи охорони здоров’я. При цьому в жодній із запропонованих програм реформування не виз­начено систему фінансування, тобто того, які гроші на що конкретно будуть витрачені та як надійдуть до лікарні. Цього року замість 5% від ВВП охорона здоров’я має лише 2,5%, фінансування зменшено на 2,5 млрд грн.

VZ-25-26_2016_Страница_15_Изображение_0002Лариса КАНАРОВСЬКА, Голова Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я
Через такий фінансовий стан залишається критичною ситуація з кадровим забезпеченням галузі, оскільки молоді спеціалісти не хочуть працювати лікарями саме через жебрацьку зарплату. У Києві в первинній ланці сьогодні задіяні в основному пенсіонери, не вистачає близько 500 дільничних, 100 рентгенологів, 100 інфекціоністів, 200 лікарів швидкої допомоги… З-поміж дільничних лікарів у Києві 200 спеціалістів — віком понад 80 років, десятьом уже виповнилося по 90 років.

Також неефективною є система соцзахисту, закрема немає можливості забезпечувати медпрацівників житлом. Медзаклади оснащені застарілою технікою, у них відсутні лікарські препарати, а халати та дезінфекційні засоби медперсонал мусить купувати за власні кошти.

Крім того, медиків турбує небезпека узагалі втратити робочі місця. Ціни на комунальні послуги постійно зростають. Як лікарні, отримуючи мізерні кошти з бюджету, впораються з такими витратами? Нас дуже хвилює, чи не буде це сходинкою до можливої приватизації. Борги за «комуналку» щомісяця накопичуються — нині вони становлять близько 150-170 тис. грн в одному медзакладі, тож він із часом може бути визнаний неплатоспроможним, а потім знайдеться той, хто погасить цей борг і приватизує лікарню.

Держава має переглянути й обсяги фінансування галузі охорони здоров’я загалом, і рівні заробітної плати медиків зокрема, оскільки інакше ми опинимося на межі не лише кадрового голоду, а й колапсу.

За матеріалами ІА «УНІАН»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я