Такі спеціалісти підбиратимуть для пацієнтів найбільш ефективні та дешеві ліки, контролювати їх вживання і відстежувати побічні ефекти. Навчати нових фахівців почали два роки тому в університеті ім. П.Страдіня. На відміну від звичайних аптекарів вони поглиблено вивчають медицину, економіку й готуються працювати безпосередньо в медустанові.
«Ці фахівці виступають як місток між лікарем і пацієнтом. Клінічний фармацевт допомагає лікарю здійснити оптимальний вибір ліків, які виписують пацієнтові, оцінює взаємодію препаратів, якщо пацієнт отримує не один препарат, а кілька, повідомляє про виявлені побічні ефекти Держагентству ліків», — розповіли в МОЗ республіки.
У 2015 році в Латвії закінчать навчання 12 клінічних фармацевтів і міністерство охорони здоров’я обіцяє забезпечити їх роботою в лікарнях країни.
А от чи будуть такі фахівці працювати при поліклініках — поки відкрите питання. З одного боку — це великі витрати для системи охорони здоров’я, з іншого — економія бюджетних коштів шляхом покращення ефективності лікування. Для того, щоб вирішити питання, через рік в латвійських амбулаторних центрах запустять Пілотний проект.
Також необхідно буде вирішити, де клінічні фармацевти більше необхідні, як вони будуть працювати з лікарями, в яких випадках до них направлятимуть пацієнтів.
За повідомленням pharma.net.ua