Лікарі-підприємці, які уклади договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на обслуговування пацієнтів за Програмою медичних гарантій (ПМГ), торік заробили 224 мільйони гривень. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Opendatabot.Кожен лікар-ФОП минулого року зміг заробити в середньому за місяць близько 46 тис. гривень.
Повідомляється, що загалом в Україні зареєстровано 17 072 ФОП, які займаються медичною практикою. Лише 401 (2,3%) з них підписали договори з НСЗУ та почали надавати послуги за ПМГ.
Слід зазначити, що оплата залежить від числа пацієнтів, яку супроводжує сімейний лікар, а у вторинній ланці – від наданих послуг.
Зазначається, що Кіровоградщина стало лідером за рівнем заробітку на одного лікаря-ФОП. В регіоні середня оплата за місяць для лікаря-підприємця склала 82 тис. гривень. Другу сходинку посідають лікарі-ФОП з Миколаївщини – 68 тис. гривень. На третьому місці знаходяться лікарі-ФОП з Києва – 58 тис. гривень.
Повідомляється, що найбільшу кількість контрактів з НСЗУ підписали лікарі-підприємці з Одещини – 50, Львівщини – 34 та Дніпропетровщини – 33.
Нагадаємо, що майже сто приватних медичних закладів та лікарів-ФОП вакцинують українців проти COVID-19. Щоб пришвидшити темпи імунізації, до неї долучилися вже 91 приватний медзаклад та лікарі-ФОП. Вони відкривають пункти щеплень та формують мобільні бригади у різних областях.
Раніше стало відомо, що в Україні збільшилось число медустанов, які уклали договори з НСЗУ. Відповідно до нової Програми медичних гарантій, яка стартувала 1 квітня 2021 року, відомство сплатило понад 6,5 млн гривень медзакладам за надання спеціалізованої меддопомоги.