Лікарі інституту Шалімова просять захисту від репресій директора

827

vrachCпівробітники Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова повідомляють про численні факти корупції та службових зловживань в установі. Вони направили звернення трудового колективу в Міністерство охорони здоров’я і профільний Комітет Верховної Ради з проханням захистити їх від репресивних дій директора інституту Олександра Усенка.

«Ситуація, що склалася в інституті, загрожує не лише всесвітньо відомому лікувальному закладу й інтересам країни в цілому, а й здоров’ю та життю людей, які в ньому лікуються», — йдеться у зверненні.

За повідомленням співробітників установи невдовзі після того, як Олександр Усенко обійняв посаду директора, він розпочав масові «кад­рові чистки». Протягом цього року інститут залишили понад 40 наукових співробітників, яких або звільнено «за статтею», або вони змушені були звільнитися через тиск чи залякування. У результаті «якість лікування скотилася до рівня районної лікарні, смертність пацієнтів в Інституті трансплантології за останній рік збільшилася втричі».

Викриваються в листі й корупційні дії керівництва: «Усенко поставив завдання перед усіма лікарями — ділитися нечесно заробленими грошима. Тепер пацієнти в державній медичній установі змушені платити в «Благодійний фонд інституту» з порога за кожну дію: за оформлення картки, за кожне дослідження в поліклініці, за надходження в стаціонар на лікування тощо. Щотижня головному економісту інституту — людині директора — усі завідувачі відділень передають «чесно» зароблений «пай». Грошовим оброком обкладені не тільки хірурги. Лікарі-функціоналісти — ті, які виконують УЗД, ендоскопічні дослідження, ЕКГ, — за право робити «позапланові» дослідження теж повинні здавати в «загальну касу» визначену суму. Усім, хто ще боїться або не хоче брати участь у цьому беззаконні, погрожують звільненням».

Співробітники інституту просять дати належну правову оцінку корупційним діям Олександра Усенка та розірвати з ним трудовий контракт.

Як повідомлялося раніше, на розгляді в Апеляційному суді м. Київ зараз перебуває позов про незаконність призначення Олександра Усенка директором Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова (справа №761/26305/14-ц). Найближче слухання заплановане на 23 вересня.

Громадська організація «ФАРМВАРТА» підтримала вимоги трудового колективу Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова щодо звільнення Олександра Усенка. Як зазначив її керівник Денис Шевченко, «ФАРМВАРТА» вже повідомила Антимонопольному комітету, народним депутатам, бізнес-омбудсмену та представникам ЗМІ про тривожну ситуацію в інституті. Він додав, що скандальний директор незаконно відібрав приміщення в аптечного пункту, який працював в установі близько десяти років, та відчинив двері для фармацевтичної фірми, котра з’явилася на ринку наприкінці грудня минулого року, — її власник, за словами співробітників, має до пана Усенка пряме відношення.

Громадські активісти вимагають від влади навести лад заради збереження потенціалу відомої в усьому світі державної установи.

За матеріалами gigamir.net і Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я