Працівники ЕМД Львівщини таки вдалися до обіцяного пікету під під час засідання сесії обласної ради. На деякий час пікетувальники навіть перекрили рух по вулиці навпроти будівлі обласної ради. За підрахунками правоохоронців, у протесті взяло участь близько 50 співробітників «швидкої».
Протягом останніх двох років медики області вже багато разів висували свої вимоги: покращення умов праці, усунення колишнього керівництва від виконання обов’язків, підняття заробітної платні. В разі невиконання вимог обіцяли вдатися до італійського страйку із 1 березня.
Раніше відбулося кілька зустрічей керівництва регіону та Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА із колективом, під час яких частково обіцяли задовольнити вимоги медиків. Зокрема, керівника КП «Львівська станція швидкої медичної допомоги» Наталію Поважук начебто відсторонили від виконання обов’язків, обіцяли доплати до заробітної плати, які мали затвердити вже сьогодні на засіданні сесії. Відтак страйк було відтерміновано до 12 березня.
Тож сьогодні питання із доплатами мало б офіційно вирішитися, проте напередодні до працівників надійшла інформація, що на розгляд депутатам винесуть проект рішення, відповідно до якого із бюджету на їх потреби видялять 30 млн грн замість потрібних 80 млн грн. Ці кошти мали б покрити обіцяні надбавки до заробітної плати у розмірі 3,5 тис. грн для лікарів, 3 тис. грн для фельдшерів та 2,5 тис. грн для водіїв до кінця року. Проте, за словами лікаря невідкладних станів КЗ «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Степана Железняка, шляхом нескладних підрахунків стає зрозуміло, що коштів не вистачить.
«Засідання обласної ради сьогодні практично вже нічого не вирішувало, там затвердили вже остаточну цифру – 30 млн грн, — говорить він. — Якщо взяти до уваги загальну кількість працівників — а їх близько 2700 осіб, — 10 місяців до завершення року, то вимальовуються зовсім інші цифри. За нашими підрахунками цих коштів вистачить на доплати у розмірі близько 1,3 тис. грн для лікарів замість обіцяних 3,5 тис. грн, фельдшерам та водіям, відповідно, ще менше. Про медичних сестер взагалі мова не йшла».
Керівництво ж обіцяє зробити доплати в обіцяному розмірі, а дофінансування затвердити на наступних сесіях обласної ради.
Із усуненням керівника КП «Львівська станція швидкої медичної допомоги» Наталії Поважук теж не все просто. Відповідно до досягненої домовленості станом на 1 березня її посаду було скорочено та ознайомлено з відповідним наказом. Зі слів Сетпана Железняка, натомість колишній очільниці було запропоновано три інші посади: лікаря виїзної бригади, завідувачки станції та керівника відділу контролю якості медичної допомоги. Неважко здогадатися, котру колишня очільниця обере. Тоді ж, по суті, нічого не зміниться, а Наталія Поважук продовжить контролювати фактично увесь регіон.
Тож медики не збираються зупинятися на досягнутому, адже вже не вірять обіцянкам. Зокрема, вони заявили, що не чекатимуть наступної сесії облради і вже з п’ятниці розпочнуть безтерміновий «італійський страйк», відповідно до якого працюватимуть із чітким дотриманням усіх посадових інструкцій без жодних юридичних порушень.
Керівництво Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, за повідомленням т. В .о. заступника директора Департаменту Андрія Васька, натомість пропонує провести додаткову зустріч із колективом вже завтра, 13 березня, на території однієї з підстанцій, де працівників планують ознайомити із розміром усіх надбавок та терміном їх виконання.
Юлія МАСЮКЕВИЧ, спеціально для «ВЗ»
Фото: Львівська ОДА, Національна поліція