Лікарі старіють швидше за представників інших професій

1894

До такого висновку прийшли вчені з університету Мічигану.

Здавалося б, хто, як не лікарі, знають, як вести правильний спосіб життя, уникати хвороб та ефективно та без ускладнень лікуватись від них. Відповідно, ескулапи мають жити довше від інших людей. Але дійсність несподівано виявилась дещо іншою.

Так, годі сперечатись, багато з лікарів, особливо, жінок, живуть досить довго. Але, виявляється, від надмірних стресів, фізичних та нервових перевантажень під час чергувань та операцій, прийому хворих, яким усе недогода, процеси старіння навіть в молодих лікарів відбуваються значно швидше, ніж у представників багатьох інших професій.

Як виявили вчені із Мічиганського університету, що слідкували за ДНК молодих медичних працівників, у перший же рік роботи їхнє ДНК почало старіти у шість разів швидше від норми! У всіх молодих лікарів спостерігалося пришвидшене скорочення теломерів, кінцевих ділянок хромосом, довжина яких свідчить про тривалість життя та здоров’я людини.

Скорочення теломерів відбувається у всіх. Але в учасників експерименту воно відбувалось значно швидше. Як прийшли до висновку вчені, до цього призводить високий рівень стресової адаптації молодих медичних працівників у перші роки їх роботи, жахи хвороб та травм людей, із якими їм доводиться стикатись,  довгі нічні чергування та високий рівень відповідальності за життя людини, що лягає на плечі молодих фахівців.

Як резюмують вчені із Мічиганського університету, однією з найтяжчих професій в історії людства виявився звичайний лікар. І ми навіть не підозрювали про це!

Джерело: clutch.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я