Лікарів на місцях лякає майбутня реформа медицини

739

doctor1Отримати результат від впровадження медичної реформи Україна зможе не раніше, ніж за 10 років. А поки що лікарі не дуже розуміють суті самої реформи та те, як вона впроваджуватиметься на місцях. Про це свідчать виступи очільників черкаської міської та обласної медицини на панельній дискусії з обговорення стратегії медичної реформи, що відбулася в Черкаській ОДА 16 грудня цього року.

«Реформування потрібне, але медики — основна рушійна сила реформи — не знають і не орієнтуються в тому, до чого зрештою повин­ні прийти, — зауважив керівник Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА Олег Найдан. Із його слів, лікарів лякає напрямок на автономність закладів, який потребує підвищення рівня комерційності в медицині, залучення коштів з різних джерел при суттєвому скороченні державного бюджету… Перед реформою потрібна широка роз’яснювальна робота, щоб і пересічний громадянин, і медик розуміли, до чого ми маємо прийти. Як розуміти, наприклад, таку ситуацію? Ми переходимо на «медичну послугу», але де визначено юридично, що вона собою представляє?»

Також очільник черкаської медгалузі вважає за потрібне змінити систему підготовки лікарів: «Коли переходимо до комерціалізації системи, то треба розуміти, що лікар, який гарно оперує, не готуватиме собі конкурентів», — зауважив він.
Директор Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міськради Олег Стадник досить своєрідно привітав курс на нові реформи: «Хочу вітати такі кроки, та результат ми побачимо у кращому разі через 10 років. Але що нам робити, наприклад, із комунальними некомерційними підприємствами, в статусі яких працює дві третини наших лікувальних закладів? Був час, коли ми їх створили, як нам далі з ними працювати?» — говорить Олег Стадник.

Медики з’ясовували, що саме криється за пропозицією очільника МОЗ О.Квіташвілі «сплачувати не за ліжко, а за послугу». Саме для роз’яснення ситуації в Черкаси прибули київські фахівці.

«Пацієнт точно отримає більше, ніж він має сьогодні. Нині пацієнти або незадоволені, або дуже незадоволені якістю медицини, — розповів представник стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я в Україні, головний редактор журналу «PRO менеджмент в охороні здоров’я» Павло Ковтонюк. — 87% українців незадоволені медициною, 50% відмовилися відвідувати лікаря через необхідність платити за медичну допомогу. 40% витрат на охорону здоров’я сплачує зі своєї кишені пацієнт. Такого немає ніде в Європі».

Київські тлумачі наголошували, що зміни ведуть до позитивних зрушень, але поки що реального механізму втілення цих самих змін надати не змогли. Питання медиків так і залишилися без відповідей.

За матеріалами Черкаського інтернет-ресурсу «Про все»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я